UA / RU
Підтримати ZN.ua

В ДСНС розповіли, скільки закладів освіти в Україні мають належні укриття

В регіонах працюють комісії з оцінки будівель та споруд закладів освіти, які мають проаналізувати можливості їх використання для укриття.  

В Україні наразі лише 11% закладів освіти мають власні споруди цивільного захисту. Про це повідомив голова ДСНС Сергій Крук.

За словами голови ДСНС, на початок поточного року захисні споруди цивільного захисту  забезпечували укриття не більше 10% населення країни. Однак унаслідок вторгнення РФ в Україну в регіонах почали діяти комісії з оцінки будівель та споруд закладів освіти, які мають проаналізувати можливості їх використання для укриття.  

«Станом на сьогодні лише 11% закладів освіти мають власні захисні споруди цивільного захисту. Отже, основну частину учасників освітнього процесу планується захищати у найпростіших укриттях», - заявив Крук.

Він додав, що з огляду на реалії, до початку офлайн-навчання сьогодні готові лише 23% освітніх закладів країни.

Голова ДСНС також підкреслив, що законодавством України відповідальність за організацію укриттів для населення покладається на місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування.

За його словами, ДСНС розробила і розмістила на своєму офіційному сайті Рекомендації щодо організації укриття в закладах освіти,  Алгоритм дій місцевих органів влади та керівників закладів освіти щодо забезпечення укриття, а також Практичний посібник з цих питань.

Крук наголосив на необхідності підвищити темпи підготовки закладів освіти та прискорити проведення комісійних обстежень будівель і споруд.

«Сприятиме цьому і рішення  Міносвіти та місцевих влад щодо того, які саме заклади освіти та на яких територіях планують працювати у звичному режимі, а які – дистанційно», - зазначив голова ДСНС.

Зокрема, це стосується Запорізької, Миколаївської, Харківської, Херсонської, Донецької, Луганської, частково – Сумської та Чернігівської областей.

Читайте також: Як організувати навчання під час війни: досвід ізраїльських шкіл

Як мають працювати школи з першого вересня — очно чи дистанційно? Читайте в матеріалі редакторки відділу освіти і науки Оксани Онищенко «Онлайн чи офлайн: яке навчання нам потрібне з першого вересня».