UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Авакова пояснили, чому добровольців Грищенків не підозрюють у вбивстві Шеремета

Слідство вважає, що "Пума" та "Буча" мають інформацію про вбивство журналіста.

Подружжя добровольців Інни та Владислава Грищенків (позивні "Пума" та "Буча") фігурують у кримінальному провадженні про вбивство журналіста Павла Шеремета як особи, які можуть мати інформацію про обставини злочину, повідомив офіційний представник МВС Артем Шевченко. Судячи з його слів, доказів причетності подружжя до вбивства у слідства наразі немає.Їх затримали за підозрою у замаху на вбивство бізнесмена у Косові Івано-Франківської області.

"Ми почали з того, що підозру у справі Шеремета вийшли через увагу до замаху на бізнесмена в місті Косів, зокрема, в такому елементі, як дуже схожий вибуховий пристрій", - розповів Шевченко "Громадьскому" у п'ятницю, 13 грудня.

"Вони поки що не стали підозрюваними безпосередньо у справі Шеремета, але їхні контакти, зв'язки, розмови та інші факти у сукупності всім нам кажуть, що це ті особи, які дуже цікавлять слідство. Зокрема у справі Шеремета", - додав він.

Шевченко не виключив, Грищенкам можуть у майбутньому оголосити підозру у справі Шеремета.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

У лютому 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що слідство встановило людей, які могли бути причетні до вбивства Шеремета, а також можливих свідків злочину.

12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. У справі також фігурує подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки. Поліція вважає, що вони можуть володіти інформацією про вбивство Шеремета. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.

13 грудня Печерський суд відправив Дугарь цілодобовий під домашній арешт, а Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за грати Юрія Луценка. ЄСПЛ визнав той вирок політично вмотивованим.

Колеги Шеремета з "Української правди" піддали сумніву озвучену поліцією версію щодо мотивів вбивства.

Детальніше про версію слідства читайте в матеріалі DT.UA "Що відомо про вбивство Павла Шеремета".