UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Associated Press розповіли, як російські військові "зачищали" Бучу

Вони полювали на українців, яких спецслужби РФ завчасно виокремили в спеціальні списки. 

Після того, як росіяни окупували Бучу на Київщині, вони провели там жорстоку зачистку серед цивільного населення, що супроводжувалася  тортурами та вбивствами. Видання Associated Press в співпраці з іншими компаніями провело розслідування, аби дізнатися, що відбувалося в містечку в перші дні окупації. За основу матеріалу експерти взяли відео з камер спостереження, записи телефонних розмов військових РФ, свідчення місцевих мешканців та інформацію від поліції. 

ЗМІ нагадує, що в Бучі дислокувалася 76-а гвардійська десантно-штурмова дивізія Росії. Військовими там командували генерал-майор Сєргєй Чубарикин та генерал-полковник Алєксандр Чайко. Останній до цього командував військами РФ у Сирії. 

ЗАХОПЛЕННЯ МІСТА 

Росіяни зайшли в Бучу 3 березня в обідню пору. На той час в містечку були облаштовані три блокпости українських добровольців та військових, вони допомагали організувати евакуацію. Проте після заходу в містечко перших танків ворога деякі оборонці перемістили в Ірпінь, а деякі все ж залишилися. Згодом росіяни затримали їх. 

ЗАЧИСТКА ТА МАСОВІ ВБИВСТВА 

До цього окупанти приступили вже наступного дня після окупації, 4 березня. До початку повномасштабного вторгнення російські спецслужби склали списки людей, на яких військові й влаштували полювання. Для виявлення "потенційних загроз" вони ходили від будинку до будинку. 

Російські військові перевіряли телефони, допитували та оглядали мирних мешканців Бучі. Підозрілих українців вони відправляли на "фільтрацію", де людей жорстко катували, били та вбивали.

УКРИТТЯ-В'ЯЗНИЦЯ

Після того, як Бучу окупували, місцеві мешканці почали ховатися в одному з укриттів, яке розташовувалося за адресою Яблунська, 144, у великому житловому комплексі. Та згодом це місце перетворилося на в'язницю, організовану окупантами. Саме туди звозили "підозрілих" українців.

Після деокупації там було виявлено понад 40 тіл мирних мешканців, а в самому ЖК, де росіяни організували свій штаб, ще понад десяток жертв. 

Читайте також: Свідчення про два тижні ґвалтувань у Бучі та фоторепортаж з Маріуполя відзначили премією Baueux

Історії родин Сергія Любича з Гостомеля та Євгена Гур'янова з Бучі, дружини яких самовіддано борються за їхнє повернення додому з полону, читайте у матеріалі "Чоловік у полоні, а сина розстріляли шістьма пострілами в груди". Біль із Гостомеля та Бучі" Олени Жежери, в рамках спільного проєкту ZN.UA та Руху ЧЕСНО.