UA / RU
Підтримати ZN.ua

В "Асканії-Новій" дослідили причини масової загибелі птахів, винних не знайшли

Причиною загибелі стало використання аграріями кошти з діючою речовиною бродіфакум.

Херсонські аграрії другий рік поспіль страждають від нашестя мишей, які знищують посіви озимих культур. Для боротьби з ними використовуються зареєстровані в Україні родентициди, вони й стали причиною масової загибелі птахів в "Асканії-Новій". Про це йдеться на сайті Всеукраїнської аграрної ради.

"Прeпарати боротьби з мишами застосовуються з року в рік, але цього разу нeпeрeможна армія гризунів та інтeнсивність боротьби з ними зіграли фатальну роль (для птахів - ред.)", - сказав член правління ВАР Володимир Хвостов.

За словами першого заступника глави Держпродспоживслужби  Владислава Седікі, використання препаратів знаходилося в рамках закону.

"З точки зору законодавства нічого не порушено. Згідно із законом про пестициди і агрохімікати, в Україні можна використовувати всі зареєстровані препарати. А ці препарати зареєстровані. На жаль, так співпало, що у зв’язку з погодними умовами збільшилась чисельність мишовидних гризунів, з якими аграрії стали боротись. Потравлених мишей та зерно у свою чергу з’їли птахи. Тому якщо зараз на короткий період ми обмежимо використання цього препарату, птахи пролетять, а сільгоспвиробники зможуть потім знову  застосовувати препарат", - сказав він.

З ініціативи Держпродспоживслужби під час засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було вирішено заборонити до використання на території Херсонської області на три тижні кошти з діючою речовиною бродіфакум.

Нагадаємо, на початку січня в заповіднику "Асканія-Нова" загинули дві сотні червонокнижних сірих журавлів. 1 березня екологи знайшли ще мертвими 234 пернатих.  Експерти припустили, що птахи харчувалися гризунами, які перед цим отруїлися зерном з поля.

18 березня стало відомо, що в заповіднику знову почали масово гинути червонокнижні птахи.