UA / RU
Підтримати ZN.ua

Усе більше українців вірить у звільнення від РФ усіх своїх територій – опитування

Віра в перемогу України та обнадійливе майбутнє залишається на минулому рівні.

Серед населення України продовжує зростати віра в те, що в результаті завершення російського вторгнення нашій державі вдасться відновити контроль над усіма своїми територіями, відповідно до кордонів 1991 року. Про це свідчить опитування, проведене в лютому соціологічною групою "Рейтинг" на замовлення Міжнародного республіканського інституту.

Згідно з отриманими даними, 74% респондентів вважають, що Україна поверне всі свої землі. У червні 2022 року цей показник становив 64%, а в квітні – 53%.

Ще 8% опитаних висловили думку, що в нашої країни не вийде звільнити від військ РФ Крим. 2% учасників дослідження не вірять у деокупацію територій "Л/ДНР", а 9% – і Криму, і так званих Л/ДНР.

Кількість людей, які вважають можливим повернення лише до кордонів 23 лютого 2022 року зменшилася в понад два рази за 10 місяців – з 22% до 9%.

З усіх респондентів лише 3% думають, що Україна втратить ще більше територій, а менше 1% допускають повну окупацію держави.

При цьому серед опитаних українців віра у перемогу в протистоянні агресії росіян залишається на рівні 97% – число впало лише на 1% у порівнянні з червнем.

Читайте також: В перемогу України вірять понад 60% європейців — eupinions

Як і у випадку з думкою про встановлення кордонів 1991 року (75% проти 70%), найбільше позитиву мають жителі західних областей нашої держави (99%), найменше – у східних регіонах (95%).

93% учасників дослідження бачать майбутнє України "скоріше обнадійливим", 3% – "скоріше безнадійним", а ще 4% не змогли однозначно відповісти. Ці дані не змінилися з червня.

Аналогічно, позитивних результатів найбільше на заході країни (95%), на сході – менше (88%) через більшу кількість тих, хто не зміг визначитися з відповіддю.

Опитування було проведено на всій території України (за винятком окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей) з 1 по 5 лютого 2023 року методом телефонного інтерв'ю на основі випадкової вибірки номерів. Всього опитали приблизно 2000 жителів України від 18 років і старше. Вибірка не включає громадян, які зараз перебувають за межами держави. Отримані дані опитування зважено за регіональним та віковим показниками за допомогою даних Державної служби статистики України на 1 січня 2021 року. Помилка репрезентативності не перевищує 2%. Коефіцієнт досяжності респондентів – 16%. Опитування проводилося за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Раніше соціологічне дослідження Центру Разумкова продемонструвало зростання рівня оптимізму серед українців. Більшість, а саме 61%, вважають, що події в державі розвиваються у правильному напрямку.