UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уроки мови: як правильно писати «не має» чи «немає»

Все залежить від контексту.

З перших днів війни, яку розпочала Росія, багато українців відмовилося від використання російської мови у побуті. Але вони не завжди знають, як правильно писати деякі слова.

Читайте також: Уроки мови: як буде «ізощряться» українською

Видання NV розповіло, як правильно писати - «не має» чи «немає».

Відповідно до правил написання «не «з дієсловами, «не має» пишеться окремо. Наприклад:

Але якщо йдеться про заперечне слово «немає», яке можна замінити словом «нема» без втрати сенсу, то частка «не» буде писатися разом. В такому випадку слово «немає» або його скорочена форма «нема» позначають відсутність.

 Наприклад:

Слово «нема» завжди пишеться разом. Воно використовується, коли треба наголосити на відсутності когось або чогось. Дослівно це означає бракувати, не вистачати, не існувати, не бувати зовсім тощо.

Наприклад:

Лайфхаків, "як російськомовному перейти на українську", вже безліч. І всі, хто хотів, уже давно ними скористалися, хоча й не завжди вдало. Соціологи свідчать, що чимало українців в обставинах російської агресії свідомо почали спілкуватись українською. Але, по-перше, деякі з цих спеціалістів прогнозують, що значна кількість таких ентузіастів знову відкотиться до звичної російської, щойно військова загроза спаде і ми повернемося до звичних умов життя. По-друге, деякі з цих "нових українців" говорять державною виключно в публічному просторі. Як українці розв'язують мовне питання – читайте у матеріалі журналіста з Херсону, фрілансера у сфері поліграфії Володимира Шишкова "Перехідний вік мови" на ZN.UA.