UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уряд ще не визначився з форматом майбутнього локдауна - ЗМІ

Розглядають чотири варіанти карантинних обмежень різного рівня суворості.

Кабінет міністрів ще не визначився з форматом і термінами локдауна, що урядовці планують запровадити  найближчим часом, повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на власні джерела.

За словами співрозмовника видання, влада розглядає чотири моделі карантину з різного рівня суворості обмеженнями.

Зокрема, ще не прийнято рішення щодо роботи громадського транспорту. Це питання обговорюється, зокрема, з місцевою владою.

«Поки більшість схиляється до того, щоб залишити транспорт. Але зараз прораховуємо, як це впливе з одного боку на епідеміологічну ситуацію, а з іншого - на роботу критичної інфраструктури», - пояснив співрозмовник.

Як повідомляло ZN. UA, рішення про терміни локдауна також ще не прийнято. Увечері 30 листопада на Банковій відбулася нарада за участю членів уряду, представників апарату РНБО та Офісу президента. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пропонував ввести тритижневий карантин з 2 січня 2021 року, а очільник МВС Арсен Аваков наполягав на локдауні з 7 грудня. У вівторок обговорення продовжиться, також  підніматимуть питання скасування малоефективного карантину вихідного дня.

Читайте також: Уряд готує «інтелектуальний карантин» – Арахамія

У понеділок, 30 листопада, спливає термін дії карантину «вихідного дня»: з 00:00 суботи до 00:00 понеділка в Україні закривали всі розважальні заклади, кінотеатри, спортзали, ресторани та кафе.

Цього тижня ефективність ноу-хау оцінять у МОЗ, після чого буде прийнято рішення про продовження карантину або продовження з можливим корегуванням.

Також розглядається варіант заміни «карантину вихідного дня» на жорсткий локдаун на новорічні та різдвяні свята. На користь введення локдауну вже висловились міністри культури та МВС Олександр Ткаченко й Арсен Аваков.

ZN.UA неодноразово писало про те, наскільки неефективно витрачаються гроші Фонду боротьби з COVID-19. Так, з 14 млрд, виділених на боротьбу з коронавірусом, МОЗ витратив лише 4,7 млрд. Цих грошей вистачило б для оснащення опорних лікарень кисневими концентраторами і підвищення охоплення тестуванням до європейських показників.

Натомість частину грошей витратили на ремонт доріг в рамках програми «Велике будівництво». Тепер же центральна влада знову просить мерів допомогти з фінансуванням боротьби з пандемією, хоча дві третини всіх державних антіковідних витрат  профінансовані коштом регіональних бюджетів.

Докладніше про провали уряду на фронті боротьби з пандемією COVID-19 і про те, чому Україні не допоможе «карантин вихідного дня», читайте у статті Юлії Самаєвої «Анархія - мати епідемії» у ZN.UA.