UA / RU
Підтримати ZN.ua

Уряд погодив звільнення Кравченка та Проніна з посад глав Київської та Полтавської ОВА

За даними ZN.UA, Кравченко — серед ключових кандидатів на посаду генпрокурора України після звільнення Костіна.

Руслан Кравченко

Руслан Кравченко

Уряд погодив звільнення Руслана Кравченка та Філіпа Проніна з посад очільників Київської та Полтавської ОВА, повідомляє “Суспільне”.

Читайте також: Зеленський анонсував нові кадрові перестановки у ЗСУ

Кабінет Міністрів України на засіданні 28 грудня підтримав відповідні проєкти указів президента Володимира Зеленського.

Пронін очолював Полтавську обласну державну адміністрацію з жовтня 2023 року. До цього призначення він працював заступником голови Агентства з розшуку та менеджменту активів. Також він був податковим і фінансовим аналітиком, спеціалістом у Державному комітеті фінансового моніторингу України та заступником директора Департаменту фінансових розслідувань у Державній службі фінансового моніторингу.

Руслан Кравченко очолював Київську ОВА з квітня 2023 року. За даними ZN.UA, Кравченко — серед ключових кандидатів на посаду генпрокурора України після звільнення Андрія Костіна, а лобіював його на цю посаду скандальний заступник керівника офісу президента Олег Татаров.

Кравченко — виходець із органів прокуратури, ветеран АТО. Очолював Бучанську прокуратуру. Також він працював у військовій прокуратурі періоду керівництва скандального військового прокурора Анатолія Матіоса (того самого, який стояв за низкою атак на НАБУ під час перебування на посаді). Загалом в органах прокуратури Кравченко працює з 2012 року. У 2019–2020 роках він подавався на посаду прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, проте не був відібраний. Ще Кравченко брав участь у конкурсі на посаду директора Національного антикорупційного бюро – також безрезультатно.

Нагадаємо, що серед осіб, які можуть надати рекомендації Кравченко, зокрема, голову Оболонського районного суду Владислава Дев’ятка, якого називають «суддею Майдану». Він кинув за ґрати побитого «Беркутом» на Кріпосному провулку активіста Євромайдану Олексія Салигу, а також безпідставно позбавив водійських посвідчень двох учасників автопробігу до Межигір’я. Однак притягнути його до відповідальності не вдалося за спливом строків давності. А ще Дев'ятко перебував у трійці суддів Оболонського райсуду, які ухвалили перший вирок щодо Януковича. 

Читайте також: Зеленський визнав кадрову кризу в Україні

Верховна Рада підтримала відставку генерального прокурора Андрія Костіна 29 жовтня. Костін пробув на цій посаді дещо більш як два роки — з липня 2022 року. Його повноваження мали закінчитись у 2028 році. Історії зі звільненням Костіна передувала низка повідомлень про зловживання у МСЕК у різних регіонах України.