Найулюбленішою піснею українців є "Червона рута", її питома вага у топ-30 становить 14,3%. Про це свідчать дані опитування Соціологічної групи рейтинг, проведеного в рамках проекту "Народний ТОП".
Під час опитування респондентами було названо близько 800 пісень, це при тому, що чверть - не змогли визначити свою улюблену пісню. Для того щоб скласти рейтинг серед 800 названих було виділено ТОП-30 найбільш популярних пісень і розраховано вагу кожної з них у структурі ТОП-30.
Також серед улюблених пісень: "Чорнобривці" (5%), "Одна калина" (4,3%), "Несе Галя воду" (4,1%), "Ой, смереко" (3,9%), "Миллион алых роз", "Хуторянка", "Рідна мати моя" та "Катюша" (по 3,6%), "Айсберг", "День победы" (по 3,3%), "О Боже, какой мужчина" (3,2%), "Черемшина" і "Ой, на горі два дубки" (по 3%).
За названими улюбленими піснями було виділено ТОП-30 найбільш популярних виконавців і розраховано вагу кожної з них у структурі ТОП-30. Таким чином, найбільш популярними виконавцями є Софія Ротару (питома вага у топ-30 становить 14,3%) і Алла Пугачова (11,2%). У репертуарі Софії Ротару популярною піснею є "Червона рута", серед пісень Алли Пугачової - "Миллион алых роз" і "Айсберг".
Також у структурі ТОП-30 популярних виконавців можна виділити Стаса Михайлова (8,4%), Океан Ельзи (4,7%), Григорія Лепса (4,2%), Ані Лорак (4,1%), Таїсію Повалій (3,6%), Михайла Круга і гурт Любе (по 3,5%), Миколу Баскова (3,2%) і Миколу Гнатюка (3,1%).
У структурі улюблених пісень половина (51%) припадає на сучасний період - після 90-х років, 49% - створені до 90-х років.
Сучасні пісні більш популярні на Донбасі (57%), Сході (55%), переважно серед чоловіків, російськомовних жителів міст, молоді, людей з вищою освітою і доходами. Більше прихильників "старих" пісень - на Заході (57%) і в Центрі (51%).
У структурі улюблених пісень більшість українців (53%) російськомовні, 39% - україномовні, 8% - іноземні.
Пісні російською мовою більш популярні на Донбасі (65%), Півдні (63%), Сході (62%) і в Північному регіоні (53%). Найбільше любителів українських пісень на Заході (65%) та Центрі (43%). Іноземні пісні частіше зустрічаються серед улюблених на Донбасі (11%) і Півночі (10%), а найменше - на Заході (5%). Російські пісні більше люблять російськомовні жителі міст. Українські пісні популярні серед жінок, україномовних і жителів сіл, людей старшого віку. Іноземні пісні більше люблять чоловіки, молодь з вищою освітою і люди великими доходами.
У структурі улюблених пісень українців майже половина (48%) припадає на популярні пісні, 16% - на народні, 11% - рок, 10% - шансон. Менш поширені патріотичні пісні та романси (по 5%), бардівські пісні (2%), клубна та електронна і класична музика (1%).
Соцопитування проводилося групою "Рейтинг" протягом 26 вересня - 6 жовтня серед 2000 респондентів по всій Україні. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв'ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3 %, для значень близьких до 5% - не більше 1%. !zn
Читайте також:
Українці розвіяли міф, що їхня улюблена страва - сало
Найвизначнішими українцями названо Шевченка, Українку і Хмельницького
Українці назвали "справжньою жінкою" Тимошенко, а "справжнім чоловіком" - Кличка