UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Укрмедпостач" і МОЗ проведуть розслідування ситуації із зіпсованою вакциною Pfizer на Харківщині

Якщо вакцина не зіпсувалася, її можуть застосувати.

Державне підприємство Міністерства охорони здоров'я "Укрмедпостач" вивчає ситуацію, що виникла щодо вакцини Pfizer. Її доставили в Харківську область з порушенням холодового ланцюга.

Повідомив директор департаменту охорони здоров'я Харківської обласної державної адміністрації Максим Хаустов, пише "Харківський кур'єр".

"Документи відправлені в " Укрмедпостач ", і вони вивчають цю ситуацію", - підтвердив Хаустов.

Він додав, що порушення виявили на етапі отримання вакцини на склад.

Департамент охорони здоров'я Харківської ОДА заявив, що 30 червня ДП "Укрмедпостач" поставило в КП Харківської облради "Обласний аптечний склад" 21 600 доз вакцини Comirnaty/Pfizer, але при отриманні на складі було зареєстровано порушення холодового ланцюга транспортування вакцини у двох контейнерах (9 360 доз). Ці вакцини перемістили в зону карантину і згодом повернули в ДП "Укрмедпостач".

У МОЗ стверджують, що в Харкові дійсно була зіпсована не партія вакцин проти коронавірусу Pfizer, а трекер в контейнері, де вона перевозилася, заявив заступник міністра з питань європейської інтеграції Олександр Комаріда.

"Під час транспортування вакцини в Харківську область і під час її прийому деякі трекери показували неправильну температуру. На рівні області було прийнято рішення повернути партію вакцина на Національний склад держпідприємства "Укрмедпостач", - заявив політик.

Читайте також: Ляшко розповів, чи буде вакцинація в Україні обов'язковою

Через те, що держпідприємство вже проводить за даним фактом власне розслідування, МОЗ проведе свою.

При транспортуванні вакцини нібито проводиться подвійний моніторинг температури: в боксах і в кузові автомобіля. За попередніми даними, відхилень в температурному режимі в кузові авто не було знайдено.

Чиновник вважає, що партію вакцин можна застосувати для вакцинації населення, але після її перевірки.

Нагадаємо, за результатами досліджень, вакцина Pfizer має саму високу ефективність в захисті від коронавірусу. В українських центрах масової вакцинації її почали використовувати 12 липня.