UA / RU
Підтримати ZN.ua

Український ракетний катер та британський корабель провели навчання в Чорному морі

До тренувань також залучався гелікоптер морської авіаційної бригади.

© ВМС ЗС України / Facebook
© ВМС ЗС України / Facebook
© ВМС ЗС України / Facebook
© ВМС ЗС України / Facebook
© ВМС ЗС України / Facebook

У Чорному морі відбулися навчання PASSEX за участю ракетного катеру "Прилуки" та британського корабля гідрографічної розвідки HMS ECHO H87. Про це повідомляє прес-служба Військово-морських сил ЗСУ у Facebook.

У ході тренування український катер і британський корабель виконали завдання з тактичного маневрування, навчання з протиповітряної оборони, а також провели тренування зі зв'язку у відповідності до стандартів НАТО. До тренувань також залучався гелікоптер морської авіаційної бригади.

"Сьогодні перед нами стояло завдання підняти з борту британського корабля потерпілого. Вважаю, що відпрацювали на відмінно. Особливістю роботи на такому невеличкому майданчику є те, що гелікоптер має дуже близько підійти до різних надбудов та антен корабля, і розрахувати так, щоб ніщо не зачепити, а для нас, рятівників ‒ вийти з борту гелікоптера, і надати допомогу є справою звичайною та буденною", - розповів інструктор-рятувальник парашутно-десантної групи Сергій Картель.

Вказується, що навчання є черговим кроком на шляху поглиблення співробітництва флотів України та Британії й підвищення рівня взаємосумісності, метою якої є зміцнення стабільності і безпеки у Чорноморському регіоні.

Як повідомлялося, корабель королівського флоту Великої Британії HMS Echo (H87) 6 травня пришвартувався до причалу пасажирського комплексу Одеського порту. HMS Echo – це гідрографічне судно, призначення якого вишукувальні та гідрографічні роботи для забезпечення дій підводних човнів і десантних операцій. Також він може діяти в якості платформи для мінно-тральних робіт.

Нагадаємо, що в квітні міністри закордонних справ країн НАТО узгодили пакет заходів для України і Грузії, спрямованих на посилення безпеки в Чорноморському регіоні. За словами генсека НАТО, йдеться про можливе посилення підтримки шляхом навчання морських сил, берегової охорони, візитів в порти та обміну інформацією.

Після торішнього захоплення Росією українських військових кораблів і полону моряків для чорноморських держав загрози тільки зростають. Зокрема й для членів НАТО - Болгарії, Румунії, Туреччини. Детальніше про ситуацію читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Альянс підняв "щит" у Чорному морі" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".