UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українським судам "не рекомендують" позбавляти неблагополучні сім'ї батьківських прав – волонтер

Боротьба з соціальним сирітством в Україні практично не ведеться, стверджує експерт у галузі захисту прав дітей.

На тлі важкої ситуації в країні та економічної кризи влада почала давати українській судовій системі "рекомендації" не позбавляти неблагополучні сім'ї батьківських прав. Про це заявила волонтер, екс-керівник благодійного проекту "Сирітству - ні!" Дар'я Касьянова в інтерв'ю для DT.UA.

"Сьогодні ми стикаємося з тим, що судам "не рекомендують" позбавляти сім'ї батьківських прав, - зазначила активістка, додавши, що на сьогоднішній день соціальної роботи по профілактиці сирітства в Україні практично немає, і допомагати неблагополучним сім'ям нікому.

Станом на 2013 р. в Україні налічувалося 300 тисяч сімей у складних життєвих обставинах (СЖО), значна частка яких вела асоціальний спосіб життя. У цих сім'ях, за її словами, проживало близько 500 тисяч дітей, які потенційно могли стати соціальними сиротами.

"Зараз війна, економічна криза. Всі соціально-економічні фактори лише посилюють цю ситуацію. Я можу лише припускати, що кількість сімей, які опинилися в СЖО, набагато більше. Можна впевнено говорити про те, що таких сімей - близько 500-600 тис., і в них проживає близько мільйона дітей", - зазначила Касьянова.

За словами волонтера, саме ця категорія населення сьогодні поповнює дітьми інтернати, гостро ставлячи перед суспільством проблему соціального сирітства. На сьогодні, в інтернатних закладах України міститься понад 100 тисяч дітей. У більшої частини цих дітей є батьки.

Нагадаємо, 1 червня голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що з початку бойових дій в Луганській і Донецькій областях загинуло 68 дітей, поранено 186.

Як повідомлялося, кожна четверта дитина в гарячих точках світу не ходить до школи. Про це йдеться у звіті Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ. За оцінками дослідників, 24 мільйони дітей шкільного віку не відвідують навчальні заклади у 22 країнах, що постраждали від конфліктів.

У статті для DT.UA "Сіра зона" війни: ненависть vs віра, любов..." оглядач Олена Розвадовськапише про найважчу сторону конфлікту - психологічну. "З самого початку я прийняла для себе рішення: не піддаватися спокусі ділити дітей наших і "сепарських", - пише автор, відзначаючи, що діти під час війни першими стають заручниками жорстоких дорослих ігор.