UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські жінки виховують дітей, готують, прибирають і менше заробляють

Чоловіки і жінки іноді істотно розходяться в оцінці своїх гендерних ролей, але в цілому в Україні панує патріархат.

У половині українських сімей (47%) функції глави сім'ї виконують чоловіки. При цьому 38% вважають, що дану роль дружини виконують на рівних підставах, а 19% повідомили про верховенство жінок, свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Однак далеко не завжди в питанні визначення "хто головний?" присутній консенсус між жінками і чоловіками. Так, 58% чоловіків вважають себе главою сім'ї, тоді як тільки 39% жінок вважають "головою" свого чоловіка. У той же час, майже третина жінок вважають "головою" себе, тоді як з цим погодилися лише 10% чоловіків.

За даними опитування, майже у 60% сімей вихованням дітей займається жінка. Так вважають половина чоловіків і майже 70% жінок. При цьому більше третини респондентів на дане питання відповідають "порівну". Тільки в 3% випадків функції виховання дітей покладають в основному на чоловіків, при цьому так вважають в основному тільки самі чоловіки.

Аналогічно, в половині випадків (51%) господарськими справами займається також жінка. На противагу вихованню дітей (де участь чоловіків мінімальне), домашнім господарством займається відносно більша кількість чоловіків (12%), але знову ж таки, на думку переважно самих чоловіків.

Соціологічна група "Рейтинг"

У більшості українських сімей (60%) вважається, що чоловік заробляє більше, при цьому так вважають майже 70% чоловіків і трохи більше половини жінок. У той же час, більш 20% жінок вважають, що більше заробляють саме вони, тоді як лише 10% чоловіків погодилися з тим, що дружина (подруга) заробляє більше.

При цьому переважна більшість респондентів (82%) згодні з тезою, що саме "чоловік повинен повністю забезпечувати свою сім'ю".

Переважна більшість опитаних (майже 80%) погодились, що в їх родині готує їжу переважно жінка, 18% респондентів вважають, що в їх сім'ї ця обов'язок ділиться порівну, тоді як тільки у 3% сімей приготуванням їжі зайняті переважно чоловіки.

Разом з тим, третина жінок і трохи більше 40% чоловіків погоджуються, що "чоловіки готують краще, ніж жінки".

На думку третини опитаних, чоловіки в цілому мають більше вільного часу в порівнянні з жінками, у той же час, майже половина зазначають, що в даному аспекті представники різних статей знаходяться на рівних.

Більше 40% чоловіків і чверть жінок погодилися з тезою, що "жінка не повинна обтяжувати чоловіка домашніми справами".

Опитування проведено Соціологічною групою "Рейтинг" на замовлення Аналітичного центру RATING Pro. 1-6 жовтня 2015 року опитано 1800 респондентів. Помилка репрезентативності: не більше 2,4%.

Читайте також: Більшість українців незадоволені перебігом реформ, але самі не хочуть докладати зусиль

Як свідчать дані міжнародного опитування GfK, більшість українців (58%) задоволені кількістю вільного часу (20% - повністю задоволені, 38% - задоволені в деякій мірі).