UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські військові починають відведення важких озброєнь в зоні АТО

Відводяться гармати калібром від 100 мм.

Генштаб Збройних сил України повідомляє, що українська сторона в четвер починає перший етап відведення важких озброєнь з лінії розмежування на Донбасі.

"Виконуючи домовленості, досягнуті в Мінську 12 лютого, сьогодні Україна починає відведення 100-мм гармат від лінії розмежування. Цей перший крок до відведення важкого озброєння буде відбуватися виключно під моніторингом та верифікацією ОБСЄ", - йдеться в повідомленні відомства.

При цьому українська сторона вимагає повного припинення вогню і невідкладного виконання мінських угод "від усіх підписантів".

"У разі спроб наступу, графік відведення важкого озброєння буде скоректований. Українські війська перебувають у повній готовності для захисту країни", - підкреслили в Генштабі.

Спікер АТО Андрій Лисенко в четвер заявив, що, хоча бойовики як і раніше роблять спроби штурму українських військ, артобстріли фактично припинилися.

До цього в Києві заявиляли, що сили АТО почнуть відведення важкої техніки від лінії розмежування, якщо режим тиші в Донбасі буде дотримуватися не менше двох діб.

Бойовики "ДНР" і "ЛНР" заявляють про початок відведення важких озброєнь в плановому порядку. Однак, за даними "Інформаційного спротиву", терористи тільки імітують відведення важкого озброєння. Аналогічну інформацію раніше поширювали і офіційні представники українських військових. Також протягом останніх кількох діб повідомляється про нарощування сил бойовиків в районі Маріуполя.

Пункт 2 підписаного в Мінську 12 лютого "Комплексу заходів з виконання Мінських угод" передбачає "відведення всіх важких озброєнь обома сторонами на рівні відстані в цілях створення зони безпеки шириною щонайменше 50 км одна від одної для артилерійських систем калібру 100 мм і більше, зони безпеки шириною 70 км для РСЗВ і шириною 140 км для РСЗВ "Торнадо-С", "Ураган", "Смерч" і тактичних ракетних систем "Точка" ("Точка У"):

- для українських військ: від фактичної лінії зіткнення;

- для збройних формувань окремих районів Донецької та Луганської областей України: від лінії зіткнення згідно з Мінським меморандумом від 19 вересня 2014 р."

Відвід перерахованих вище важких озброєнь повинен був початися не пізніше другого дня після припинення вогню (було заплановано на 00:00 15 лютого 2015 року) і завершитися протягом 14 днів.