UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українська наука може перетворитися в офшор з присудження вчених ступенів для плагіаторів з усього світу — професор

На законодавчому рівні має бути забезпечено виключне функціонування української мови.

Українська наука може перетворитися в офшор з присудження вчених ступенів для плагіаторів і фальсифікаторів не тільки з ЄС, а й з усього світу, адже скористатися ст. 18 можуть не тільки громадяни України або ЄС, але і громадяни будь-якої країни або особи без громадянства.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише Тетяна Пархоменко, доктор філософських наук, професор. За її словами, деякі громадяни Польщі в останні роки вже захистили в Україні дисертації з плагіатом, але поки що це був плагіат на українському і з українських джерел.

"Уявімо, що буде в разі прийняття ст. 18 (нового законопроекту "Про забезпечення функціонування української мови як державної" - ред.) у чинній редакції, коли в наші вчені спецради будуть подавати дисертації, написані польською, і на ньому ж будуть захищатися: чи помітить тут хтось плагіат з польських джерел? Аналогічна ситуація може бути з захистом дисертації, написаної на будь-якій мові ЄС, - зазначає професор. - При цьому виданий Україною диплом доктора філософії або доктора наук, з яким особа, що захистилась, таким чином повернеться в ЄС, як і гроші, не буде пахнути".

Автор вважає, що у сфері науки в частині присудження наукових ступенів (написання дисертацій, прирівняних до них монографій або статей, та їх захисту), а також присвоєння вчених звань (за винятком почесних) на законодавчому рівні має бути забезпечено виключне функціонування української мови.

Детальніше про нонсенс у новому законопроекті про державну мову читайте в статті Тетяни Пархоменко "Офшор для плагіаторів?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".