UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці висловилися щодо можливості відновлення економзв'язків з ОРДЛО до політичного врегулювання - опитування

Відповіді розподілилися майже порівну між чотирма запропонованими варіантами.

Більш-менш чітко уявляючи собі, "що таке добре і що таке погано" в процесі політичного врегулювання в Донбасі, учасники дослідження серйозно розійшлися в оцінках можливості почати повноцінне відновлення економічних зв'язків із окупованими територіями до процесу політичного врегулювання. Про це у своїй статті "Щоб у нас все було і нам за це нічого не було" пише оглядач ZN.UA Тетяна Силіна.

Єлизавета Чижик, ZN.UA

Згідно з дослідженнями, відповіді розподілилися майже порівну між чотирма запропонованими варіантами.23% респондентів вважають: "так, це сприятиме врегулюванню"; 24% вибрали опцію "так, ми маємо використовувати всі можливості, де це вигідно Україні"; ще 24% - "ні, це дасть незаконне формування додаткових ресурсів для ведення війни"; 17% відповіли "ні, це торгівля на крові".

"Автори дослідження відзначають значні регіональні відмінності у відповідях: на Сході і в Києві більшість респондентів зазначили, що відновлення економічних зв'язків до політичного врегулювання "можливо і буде сприяти врегулюванню"", - пише журналістка, зазначивши, що сумарна кількість "так" і "ні" киян практично однакова - 45 і 46% відповідно.

Крім того, наголошується, що жителі Сходу в переважній більшості виступають за відновлення економічних зв'язків з окупованими територіями - 68%, а 19% сказали "ні".

На Заході та Півночі на першому місці відповідь "ні, неможливо, це дасть незаконне формування додаткових ресурсів для ведення війни". При цьому кількість прибічників відновлення економічних зв'язків із ОРДЛО в цих двох регіонах однакова - 34%, противників же - 53 і 49%, відповідно.

У Центрі та на Півдні найбільше голосів здобуло твердження "так, ми маємо використовувати всі можливості, де це вигідно Україні". Сумарно "так" сказали 49% представників Центрального регіону та 60% жителів Півдня; "ні" - 38% у Центрі й 33% на Півдні.

"Не дивно, що при таких відповідях на попереднє запитання українці цілком лояльно поставилися до можливості налагодження прямих перевезень між Україною і окупованими територіями Донбасу і Криму", - резюмує результати досліджень Сіліна.

Єлизавета Чижик, ZN.UA

Детальніше про те, як українське суспільство бачить повернення Донбасу, читайте в статті Тетяни Силіної для ZN.UA "Щоб у нас все було і нам за це нічого не було".

Дослідження "Оцінка соціально-політичних настроїв населення України - лютий 2020" підтверджує суперечливість переконань громадян України щодо Донбасу.

Соціологічне опитування було проведене компанією "Нью Імідж Маркетинг Груп" на замовлення Українського інституту майбутнього 13–23 лютого 2020 року. Частиною цього проєкту, який охоплює всю Україну (крім окупованих територій Донецької та Луганської областей і АР Крим), була, зокрема, й оцінка деяких аспектів встановлення миру в Донбасі. Опитування проводилося face-to-face за структурованою анкетою на планшеті на базі додатку "Лемур" у домогосподарствах респондентів. Вибірка становила 2410 осіб і представляє доросле населення України (18 років і старші). Статистична погрішність не перевищує 2,05%.