UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці вдвічі частіше отримують новини з телевізора, ніж з інтернета

Крім телебачення та інтернета українці користуються таким джерелом, як родичі, друзі, сусіди, колеги по роботі.

Абсолютна більшість громадян України (86%) отримує інформацію про ситуацію в країні і світі від українських телеканалів, свідчать дані опитування КМІС на замовлення ГО "Детектор-медіа".

Кожен четвертий українець отримує інформацію з українських інтернет-сайтів (27%), а також із соціальних мереж (24%).

Загалом, 42% українців отримують інформацію з інтернет-ресурсів (центральних і місцевих українських, російських чи із соціальних мереж).

Для ще 18% основним джерелом виступають особисті соціальні кола: родичі, друзі, сусіди, колеги та інші. Іншими джерелами користуються не більше 8% населення.

5% респондентів зазначили, що вони отримують інформацію про ситуацію в Україні і світі із російських телеканалів, в абсолютному вимірі - це близько 1,4 млн громадян України. 67% тих, хто отримує інформацію з російських телеканалів, проживають на півдні та сході України.

Основний технічний спосіб доступу до російських телеканалів для 69% користувачів - супутник. Іще 13% дивляться трансляції в інтернеті, 12% - за допомогою аналогової антени, а 8% - за допомогою кабельного телебачення.

Київський міжнародний інститут соціології провів дослідження 5-21 лютого 2018 року серед 2043 респондентів. Статистична похибка від 0,7 до 3,3%.

Нагадаємо, що за даними опитування Research & Branding Group, у лютому 2017 року телебачення приблизно вдвічі (58%) обходить інтернет (30%) за частотою згадування в якості джерела для отримання інформації. Всі інші ЗМІ безнадійно відстають від лідерів: радіо – 2%, преса – 2%, важко відповісти 8%.