Основними одержувачами первинних дозволів на проживання в країнах ЄС у 2017 році були вихідці з України та Сирії. Про це свідчать дані європейського статистичного агентства, оприлюднені в четвер, 25 жовтня.
Так, первинний вид на проживання в ЄС отримали 662 тис. громадян України, або 21% від загального числа іноземців. 88% з них - влаштувалися в Польщі. При цьому вихідцям з Сирії було видано в 2017 році 223 тис. дозволів, переважно - в Німеччині.
"Основними одержувачами первинних дозволів на проживання в 2017 році були вихідці з України та Сирії, тоді як всього в ЄС було видано близько 3,1 мільйона таких документів", - йдеться в повідомленні Євростату.
Польща видала українцям 585 тисяч видів на проживання. Чехія - 18,8 тис. дозволів, Угорщина - 7,8 тис., Словаччина і Данія - 4,2 і 3,1 тис. відповідно.
Головною причиною отримання громадянами України таких документів стало працевлаштування (понад 580 тисяч осіб у 2017 році). Серед сирійців основною причиною запитів на документи була гуманітарна.
Раніше повідомлялося, що українці в 2018 році отримали більше всіх з числа іммігрантів тимчасових дозволів на роботу в Естонії.
За даними Мінсоцполітики, більше трьох мільйонів українських громадян постійно працюють за кордоном. Ще дев'ять мільйонів щороку виїжджають на сезонні роботи в сусідні країни.
DT.UA систематично висвітлює тему української міграції, проводячи і самостійні дослідження, такі як гучна "Кровотеча", і запрошуючи до дискусії профільних фахівців. Докладніше про те, що чекає нашу країну в найближчому майбутньому в контексті розвитку глобальних міграційних процесів, читайте в статті Андрія Гайдуцького "Боротьба за мігрантів. Україні приготуватися" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".