Більше половини (67%) респондентів, впевнені, що влада лише імітує процес проведення люстрації, і, лише кожен десятий опитаний бачить результати процесу люстрації, повідомляє компанія TNS.
Згідно із результатами опитування TNS за червень 2015 року, найбільше відчувають процес люстрації в Києві, 16% вважають, що вона проходить повільно, але результати вже видно. Найменше відчувають реформу в Західному регіоні: 19% стверджують, що люстрація не проходить взагалі.
"Можливо, такі низькі оцінки процесу люстрації пов'язані з тим, що в найбільш корумпованих структурах, на думку українців (суд, міліція, прокуратура) не відбувається значних зрушень, а всього лише невеликі кадрові заміни", - йдеться в дослідженні.
В опитуванні також підкреслюється, що більшість опитаних (63%) не відчувають проведення реформ в країні.
Дослідження проводилася методом он-лайн опитування по всій країні. Було опитано 1000 чоловік у віці від 18 до 55 років.
Повідомлялося, що за 1,5 роки в Україні не змогли люструвати жодного суддю.
В Мін'юсті раніше заявили, що Венеціанська комісія в цілому схвалила закон про люстрацію. Про це сказав глава міністерства Павло Петренко. При цьому він зазначив, що "технічні зауваження, які були зроблені щодо майнової люстраційної перевірки та порядку функціонування незалежного антикорупційного органу будуть враховані українською владою при доопрацюванні змін у Закон про очищення влади в парламенті".
Закон про люстрацію ("Про очищення влади") набув чинності 16 жовтня 2014 року. Закон забороняє для високопоставлених чиновників режиму екс-президента України Віктора Януковича займати посади в органах державної влади на 10 років, для інших - 5.
Раніше в Європейській бізнес асоціації розкритикували Кабмін за відсутність реформ. Так, у червні виконавчий директор Європейської бізнес асоціації (ЄБА) Ганна Дерев'янко заявила про відсутність системних реформ в Україні, які проводилися в Грузії і країнах Центрально-Східної Європи.
Від імені бізнес-кіл України Дерев'янко розповіла уряду, що довіри до слів державних керівників стає все менше.