UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці найбільше ненавидять наркоманів, алкоголіків, циган і гомосексуалів

Громадяни України поблажливо ставляться до іммігрантів та людей інших культур. Але не до наркоманів і циган.

Українці частіше не хотіли би бачити серед своїх сусідів наркозалежних (74%) та людей, які зловживають алкоголем (63%), ромів (51%), гомосексуалів (47%) та людей з ВІЛ/ СНІД (45%), свідчать дані опитування GfK Ukraine на замовлення організації Pact.

Ставлення до іммігрантів, працівників з-за кордону значно краще – лише 12% українців не хотіли б бачили їх сусідами, людей іншої раси не хочуть бачити 10% респондентів.

Людей інших релігій не хотіли б бачити сусідами 8% українців, пари, які живуть разом, але не зареєстрували свій шлюб, - 3%.

GfK

Опитування було проведене в серпні-вересні компанією GfK Ukraine на замовлення організації Pact в рамках Програми сприяння громадській активності "Долучайся!" (USAID). Вибірка склала 2134 респондентів по всій Україні за виключення окупованих територій. Теоретична похибка вибірки становить 2,2%.

За даними опитування фонду "Демократичні ініціативи" і КМІС, проведеного в серпні 2016 року, за роки незалежності в Україні помітна тенденція до гуманізації суспільних настроїв. За даними досліджень, у 1991 році 58% населення вважали, що смертна кара необхідна, в 2016 – 37%. У 1991 році 50% населення вважали, що хворих на СНІД слід ізолювати від суспільства, в 2016 – 21%. У той же час соціологи відзначають нетерпимість до осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації. У 1991 році 35% населення були не згодні з тим, щоб "ставитися до гомосексуалістів, як до всіх інших людей". У 2006 році нетолерантність дещо зменшилася – до 29%, а в 2016 році знову зросла до 36%.