UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці більше не готові працювати в Польщі за мінімальну ставку – Rzeczpospolita

Все більше і більше працівників з України регулярно приїжджають до Польщі на заробітки, а їх досвід і фінансові очікування, а також бажання залишатися довше, ростуть із досвідом.

Майже 55 відсотків українців, які приїжджають на роботу в Польщу хотіли б переїхати в країну на більш довгий термін. Майже кожен третій українець хоче залишитися в Польщі на постійній основі. Остання група виросла майже вдвічі з минулого року, згідно зі звітом агентства з працевлаштування EWL та дослідження Східної Європи Варшавського університету, оголошеного в понеділок, пише польське видання Rzeczpospolita.

Опитування провели в квітні-травні. Соціологи опитали понад 850 економічних мігрантів з України, які прибувають на Західний автовокзал у Варшаві.

Більшість з них приїжджають вже з досвідом роботи в Польщі, що впливає на тривалість їхнього перебування, так і на фінансові очікування.

Ці очікування зростають: тільки 6 відсотків працівників з України готові працювати за мінімальну ставку, яку прийняли в минулому році. Зараз найчастіше вони хочуть заробляти 13-15 злотих без урахування податку на годину. Група тих, хто очікує ставки вище 15 злотих без урахування податку на годину, збільшилася майже до 26%, тобто в три рази порівняно з попереднім роком.

Більшість мігрантів також очікують додаткових пільг, включаючи безкоштовне проживання (78,5%) та можливість отримання бонусу, а кожен третій розраховує на безкоштовне харчування.

У той час як українців приваблюють в основному більш висока заробітна плата в Польщі, готовність жити в країні визначається більш високою якістю життя і кращими перспективами для дітей. Майже 65 відсотків респондентів хотіли б, щоб їхні діти навчалися в Польщі, і майже 40% планує привезти свої сім'ї.

Раніше повідомлялося, що кількість українських заробітчан у Польщі збільшилася в п'ять разів - за п'ять років кількість українців у Польщі зросла з 320 тисяч до 1,5 мільйона людей.

Докладніше про міграцію українців читайте у спецпроєкті DT.UA "Кровотеча".