Постійний представник України при Відділенні ООН та в інших міжнародних організаціях у Женеві Юрій Клименко наголосив на необхідності втручання ООН та забезпеченні вільного доступу гуманітарних організацій в анексований Крим, повідомили "УНН" у прес-службі надзвичайного та повноважного посла.
На цьому Клименко загострив увагу під час діалогу зі Спецдоповідачами з питання про сприяння встановленню істини, правосуддя та з питання про свободу релігії або переконань на 34 сесії Ради з прав людини ООН.
"Маю на увазі, що постійна присутність міжнародних організацій, в тому числі моніторинг за допомогою правових механізмів ООН на півострові, допоможе змусити окупаційну владу дотримуватися своїх зобов'язань відповідно до міжнародного права", - зазначив він.
Посол також підтримав Спецдоповідача ООН з питання про свободу релігії або переконань Ахмеда Шахіда , який вважає що спеціальні процедури із захисту прав людини є найбільш ефективними, коли діють в якості згуртованої системи.
"Ми закликаємо вас шукати шляхи і засоби для забезпечення доступу до Криму - індивідуальні або колективні - для того, щоб оцінити там ситуацію", - підкреслив Клименко.
Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю для DT.UA розповів про систематичні порушення прав людини в окупованому Криму.
Нагадаємо, 16 листопада Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН більшістю голосів підтримав український проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 73 члени комітету проголосували за резолюцію. 23, в тому числі РФ, Білорусь, Китай, Казахстан і Сербія – висловилися проти.
19 грудня Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів підтримала проект резолюції "Ситуація з правами людини в окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 70 членів проголосували за резолюцію, 26 висловилися проти, утрималися ще 77.
Раніше Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.
Як наголошується в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно. Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.