Україна залишається на першому місці серед країн, інформацію щодо яких спотворюють російські ЗМІ. Зокрема на тисячу випадків неправдивих чи викривлених новин у 2018 році, поширених прокремлівськими медіа, 461 стосувалися України, йдеться в аналізі "EU vs Disinformation". Найчастіше російські державні ЗМІ поширюють неправдиву інформацію про зовнішні борги України, про українську армію і про президента країни.
Також серед фейків російських медіа трапляються новини, що українські діти граються ляльками-опудалами Гітлера, українських студентів змушують відрікатись від родичів в РФ, а українська національна церква " стає християнською версією ІДІЛ". Загалом російські новини знелюднюють українців і демонструють владу Києва як "цинічного сучасного спадкоємця нацизму".
Аналітики зазначають, що прокремлівська дезінформація щодо України спрямована на аудиторію в Росії, в Україні та в третіх країнах, включаючи Захід.
"І хоча українці краще знають свою країну, на них можуть вплинути спроби применшити військові можливості країни. Західна та інша аудиторія в міжнародному співтоваристві є очевидними цілями, коли прокремлівські ЗМІ намагаються представити Україну винною стороною в поточному конфлікті з Росією", - йдеться в звіті.
Загалом головна мета РФ - поставити під сумнів відповідальність Росії, зокрема за нещодавній конфлікт в Азовському морі, чи посіяти сумніви щодо ролі Росії у збитті рейсу MH17. Окремий кластер повідомлень спрямований на те, щоб показати Революцію гідності та зміни, які вона мала в українському суспільстві, як провал. Ці новини більше спрямовані на російську аудиторію, а також жителів інших країн, які можуть бажати відповідних змін у їхніх країнах.
Що стосується західної аудиторії, то головний меседж російських ЗМІ, що Україна не є справжньою державою і що українці і росіяни є одним народом, тому втручання Москви у справи Києва є природнім.
Як пише у своїй статті для ZN.UA постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба, у світі стало легко змінювати уявлення людини про те, що правильно, а що ні, що правда, а що фейк, адже боти корегують реальність або формують альтернативні реальності в Інтернеті.