UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна відстає від графіка імплементації Угоди про асоціацію з ЄС по ряду реформ - експерти

Об'єднана Європа щорічно надає Україні критично важливу економічну допомогу в обсягах до 9 млрд дол.

У 2017 р. Україна помітно відстала від графіка імплементації УА по ряду реформ, серед яких: прийняття митного законодавства, внесення змін у податкову політику, реформування транспорту та врегулювання сфери зайнятості. Серйозні проблеми виникли у сфері імплементації верховенства права, реформування виборчого законодавства та судової системи.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Богдан Яременко, голова правління фонду "Майдан закордонних справ", Олексій Куроп'ятник, Олег Білоколос, Олександр Хара, експерти фонду.

Автори зазначають, що ЄС має в Україні безпрецедентні повноваження для форсування реформ: Брюссель зараз долучається практично до кожного аспекту реформування. В цьому році ЄС продовжував надавати суттєву підтримку реформам і сприяв макрофінансовій стабільності, залучаючи понад 10 млрд євро (з оголошеної раніше допомоги в 12,8 млрд євро).

"Однак він досить боязко використовує наявні важелі впливу, ризикуючи втратити довіру реформаторів і населення, що дозволяє багатьом представникам української політичної еліти ставитися до реформ формально, обмежуватися створенням видимості змін і виконання УА. Всім відомо, що дійсно значущі загальновизнані реформи відбувалися при значному опорі їм", - вважають експерти.

Об'єднана Європа щорічно надає Україні критично важливу економічну допомогу в обсягах до 9 млрд дол. (для порівняння: США - 1 млрд дол.), та ще й лібералізує двосторонню торгівлю, обсяги якої в 13 разів більші, ніж з США. Крім того, вплив її торговельних та інвестиційних санкцій на Росію в 10 разів болючіше, ніж санкцій США. Все це дає Європі важелі вирішального впливу на процеси внутрішньої трансформації України, з якими може конкурувати хіба що військова допомога з боку США.

Детальніше про виклики перед українською владою і дипломатією читайте в матеріалі Богдана Яременка, Олексія Куроп'ятника, Олега Бєлоколоса, Олександра Хари "Час відповідей, час відповідальності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".