UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна у ТКГ запропонувала розмістити в Керчі пункт моніторингу ОБСЄ

Представники України нагадали, що мандат ОБСЄ поширюється на всю територію України, у тому числі і тимчасово окуповану агресором.

Керівник української делегації у складі Тристоронньої контактної групи в Мінську Євген Марчук висунув пропозицію про розміщення моніторингового пункту спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Керчі, повідомила представниця України в контактній групі, перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

"Марчук звернувся до ОБСЄ з пропозицією негайно розпочати постійний моніторинг ситуації безпеки в акваторії Керченської протоки, Азовського і Чорного морів і нагадав, що мандат СММ ОБСЄ поширюється на всю територію України, отже, і на Крим, у тому числі на ділянки українсько - російського кордону. І запропонував встановити постійний пункт моніторингу СММ ОБСЄ в Керчі", - написала Геращенко.

25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шестеро українських моряків.

Командування ВМС ЗСУ підкреслює, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом держкордону".

Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, в море вийшли військові кораблі. Також в повну бойову готовність привели Об'єднані сили та Держприкордонслужбу України.

Увечері 26 листопада Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада.