UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна стала асоційованим членом Європейської організації ядерних досліджень

Українських фізиків добре знають у ЦЕРН завдяки успішній участі в рамках проекту Великого адронного колайдера. В даний час у ЦЕРН працюють 47 українських вчених.

Україна та Європейська організація з ядерних досліджень (ЦЕРН, CERN - Conseil Européen pour la Recherche Nucléaire) у четвер, 3 жовтня підписали угоду про надання українській державі статусу асоційованого члена цієї організації.

Як повідомляє прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації, від України документ підписав віце-прем'єр Костянтин Грищенко.

Голова Держагентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко високо оцінив підписання угоди, зазначивши, що це - наукова інтеграція України в Євросоюз.

"Можна сказати, що це перший етап на шляху набуття Україною статусу асоційованого члена в ЄС. Ми зробили вагомий внесок у розвиток європейської науки", - цитує Семиноженка прес-служба Держагентства.

За його словами, українських фізиків добре знають у ЦЕРН завдяки успішній участі в рамках проекту Великого адронного колайдера.

Семиноженко також повідомив, що у даний час у ЦЕРН працюють 47 українських вчених.

Він запевнив, що Україна має намір поглиблювати співпрацю з ЦЕРН.

ЦЕРН - провідна міжурядова організація, міжнародний дослідницький центр європейського співтовариства, найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій. Знаходиться поблизу Женеви на кордоні Швейцарії і Франції. Співробітництво України та ЦЕРН здійснюється з 1993 року. !zn

Читайте також:

Україна готова стати асоційованим членом Європейської організації ядерних досліджень

Великий адронний колайдер закрили на ремонт до кінця 2014 року

Вчені наблизилися до розгадки існування Всесвіту