Мінекономрозвитку планує звернутися до Кабміну з пропозицією внести аналогічні зміни в порядок обчислення часу на території України.
"Порядок обчислення часу на території України визначений постановою Кабміну від 13.05.1996 №509: час другого годинного поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3:00 на одну годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на одну годину назад", - поінформували у відомстві.
Також зазначено, що такий же порядок обчислення часу діє на території Євросоюзу на підставі директиви 2000/84/ЄС Європейського Парламенту і Ради від 19.01.2001 про перехід на літній час.
"Україна взяла курс на євроінтеграцію, яка передбачає імплементацію європейського законодавства. Існуючий на території України порядок обчислення часу є оптимальним, узгодженим з міжнародною практикою обчислення часу. Він сприяє адаптації всього спектру міжнародних економічних, культурних та інших відносин, відповідає її географічному положенню. Враховуючи викладене, у разі прийняття ЄС рішення про скасування переходу на літній час, Мінекономрозвитку звернеться до Кабміну щодо можливості внесення відповідних змін в Порядок", - додали в міністерстві.
У відомстві додали, що "економічне обґрунтування щорічного переходу на літній час і інформація про зменшення споживання електроенергії при переході на літній час в Мінекономрозвитку відсутні".
Як повідомлялося, в ЄС 80% жителів висловилися за скасування переходу на літній і зимовий час. Очікується, що голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер 12 вересня оголосить про старт законодавчої ініціативи щодо скасування переходу на зимовий і літній час.