Україна і Молдова домовилися активізувати зусилля, щоб якомога швидше підписати Договір про режим спільного кордону.
Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив представник України з питань договірно-правового оформлення державного кордону, посол з особливих доручень МЗС України Леонід Осаволюк.
"На минулому тижні ми провели чергове засідання українсько-молдовської демаркаційної комісії та домовилися активізувати демаркаційні роботи з тим, щоб цього року їх завершити і підписати Договір про режим українсько-молдовського державного кордону", - зазначив дипломат.
"Залишилися кілька кілометрів на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону. Ми домовилися, що з першого квітня висилаємо робочі групи по проведенню польових демаркаційних робіт на цій ділянці", - повідомив він.
Проте, як зазначив Осаволюк, залишилися проблеми з демаркацією в районах Дністровського гідровузла і порту Джурджулешти: "Можна давати різну оцінку тим, хто приймав рішення щодо делімітації кордону в районі Джурджулешти, але договір про держкордон підписаний. Згідно з ним, Молдова має 430 м берегової лінії р. Дунай. І ми ведемо роботу щодо позначення цієї ділянки. Там залишилося встановити два прикордонних знака. Але це відбудеться після того, як буде вирішена проблема демаркації кордону в районі Дністровської ГЕС-2".
"Там проблема проста: необхідно спочатку визнати наші права власності на частину Дністровської ГЕС-2, що знаходиться на правому березі Дністра. Іншими словами, це взаємопов'язані ділянки, вирішення проблем яких не може бути відірваними один від одного. На жаль, сьогодні ці питання залишаються невирішеними. Але ми будемо робити все, щоб вони не стали перепоною на шляху завершення демаркації українсько-молдовської ділянки кордону", - сказав він.
Посол з особливих доручень висловив надію, що вирішити всі проблемні питання і завершити демаркацію вдасться до кінця поточного року.
"Паралельно із завершенням демаркації кордону, ми закінчуємо роботу з узгодження проекту Договору між Україною та Молдовою про режим держкордону. Це досить об'ємний документ, в якому розписано все, що стосується порядку співпраці на кордоні, починаючи від порядку догляду за прикордонними знаками і закінчуючи риболовлею на спільних прикордонних водах", - додав він.
Леонід Осаволюк розраховує, що даний договір буде підписаний разом з демаркаційними документами. Тільки після цього завершиться договірно-правове оформлення українсько-молдовської ділянки кордону.
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Володимира Кравченка з Леонідом Осаволюком. !zn
Читайте також:
Молдова ніколи не визнає результати кримського "референдуму"