UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна посіла 77 місце з 126 в рейтингу верховенства права

У порівнянні з попередніми оцінками, Україна піднялася на чотири позиції.

Україна посіла 77-е місце з 126 країн світу в рейтингу верховенства права 2019 року. Про це йдеться в результатах аналізу міжнародної неурядової організації World Justice Project. У порівнянні з попередніми оцінками, Україна піднялася на чотири позиції, і є сьомою з 13 країн регіону - Східна Європа і Центральна Азія.

В рейтингу верховенства права Україна опинилася між Таїландом і Сербією. Лідерами рейтингу стали Данія, Норвегія і Фінляндія. На останніх місцях рейтингу - Демократична Республіка Конго, Камбоджа і Венесуела. Росія знаходиться на 88-му місці, Білорусь - на 66-му.

Індекс верховенства права відображає забезпечення законності в країні. Рейтинг складався на основі восьми показників: відкритість держави, правопорядок і безпека, обмеження повноважень інститутів влади, відсутність корупції, захист основних прав, регулятивний правозастосування, кримінальне правосуддя, громадянське правосуддя.

За словами укладачів рейтингу, нинішній рейтинг продемонстрував подальше погіршення верховенства права у світі, зокрема в сфері "обмежень урядових повноважень", що свідчить про зростання авторитаризму.

В минулому році Україна займала в рейтингу 77-у позицію серед 113 країн світу.

Раніше повідомлялося, що конституційний суд скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення 26 лютого, визнавши статтю 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинності. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ.

У ЄС висловили стурбованість у зв'язку зі скасуванням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, а експерти антикорупційної ініціативи EUACI розкритикували рішення КСУ та його мотиваційну частину. У НАБУ констатували, що змушені закрити 65 кримінальних проваджень за статтею про незаконне збагачення.