UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна попросила Інтерпол оголосити "скіфське золото" у міжнародний розшук

Печерський суд заарештував музейні експонати, які знаходяться на виставці в Амстердамському університеті.

Печерський районний суд Києва на музейні експонати виставки "Крим – золотий острів в Чорному морі", які знаходяться в музеї Алларда Пірсона Амстердамського університету, а прокуратура Автономної Республіки Крим направила до Інтерполу документи для оголошення арештованого майна у міжнародний розшук.

Як повідомила прес-служба прокуратури АРК у п'ятницю, 2 грудня, відомство здійснює процесуальне керівництво у досудовому розслідуванні кримінального провадження за фактом відмови музею Алларда Пірсона Амстердамського університету (Королівство Нідерланди) повернути "скіфське золото", яке є державною власністю України.

Раніше повідомлялося, що Окружний суд Амстердама винесе рішення у справі про права на "скіфське золото" до 14 грудня.

Читайте також: На розкопках у Полтавській області знайшли "золото скіфів"

Нагадаємо, 5 жовтня 2016 року в Окружному суді Амстердама розпочалося судове засідання за позовом держави Україна до музею Алларда Пірсона щодо повернення українській стороні так званого "скіфського золота", яке зберігається в Нідерландах після анексії Кримського півострова.

Експонати Кримських музеїв перебували в Амстердамі в період анексії Криму Росією. Після завершення виставки, нідерландська сторона відмовилася повернути експонати Національного музею історії України, мотивуючи це можливими претензіями з боку музеїв Криму.

Виставка "Крим: золото і секрети Чорного моря" була відкрита в археологічному музеї Алларда Пірсона при Амстердамському університеті на початку лютого 2014 року. Вона була сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких знаходиться у Києві, чотири - в Криму. По закінченні виставки 31 серпня 2014 року, музей Алларда Пірсона вирішив залишити у себе кримську частину колекції до відповідного рішення суду.

23 січня 2015 року в Амстердамі почався судовий процес про повернення золота скіфів в Україну. Позиція України в процесі заснована на тому, що музеї ніколи не були фактичними власниками експонатів і факт анексії Криму нічого не змінює.