UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна підпише Декларацію про забезпечення прав болгарської меншості

МОН проводить констультації з представниками усіх нацменшин щодо закону про освіту.

Мінстр освіти і науки України Лілія Гриневич підпише Декларацію про забезпечення прав болгарської національної меншини.

Як повідомляє прес-служба МОН, підписання заплановане 26 квітня в Софії. Візит був узгоджений під час зустрічі Гриневич з послом Болгарії в Україні Красіміром Мінчевым.

"Ми вже давно плануємо підписання даної Декларації, і я рада, що це відбудеться найближчим часом", - сказав Гриневич.

Вона зазначила, що МОН провело низку консультацій з усіма меншинами в рамках роботи над імплементацією рекомендацій Венеціанської комісії щодо мовної статті закону "Про освіту".

"У лютому ми ознайомили представників болгарської меншини з розробленою МОН дорожньою картою імплементації статті 7, а також проектом мовної статті майбутнього закону "Про загальну середню освіту". Сам проект закону знаходиться на стадії розробки, але ми спеціально спочатку оприлюднили статтю, щоб зібрати всі рекомендації", - зазначила Гриневич.

Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня 2017 року. Згідно ст. 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти будуть починати вчитися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, то нею можливе викладання однієї або декількох дисциплін.

Венеціанська комісія не підтримала звинувачення Угорщини у звуженні прав нацменшин у статті про мову навчання в законі "Про освіту", проте рекомендувала Україні продовжити перехідний період до повноцінного застосування мовної статті.

Кабінет міністрів України ухвалив і передав до Верховної Ради законопроект, яким пропонується продовжити перехідний період імплементації мовної статті закону "Про освіту" з 2020 до 2023 року.