Україна не визнає ніяких угод купівлі-продажу майна на території Криму. Про це йдеться в листі постійного представника України при ООН Володимира Єльченка генеральному секретарю організації Пан Гі Муну.
"Будь-яка угода щодо нерухомого майна, у тому числі земельних ділянок, здійснена в порушення" законів України, за словами Єльченка, "є недійсною та не створює юридичних наслідків".
Він вказав на інформацію про продаж ряду будинків відпочинку і пансіонатів на півострові: "Примор'я" в Коктебелі, "Маяк" і "Золотий пляж" у Феодосії, "Горизонт" і "Мир" в Алушті, "Горизонт" в Судаку, "Таврія" в Сімферополі, "Крим" в Севастополі і "Палас" у Ялті.
"Постійне представництво України хотіло б звернути вашу увагу на той факт, що будь-яка компанія, що купує вищезгадане майно або інвестує в нього, може стати об'єктом міжнародних санкцій", – зазначив Єльченко.
Крім того, він закликав усі держави-члени ООН утримуватися від офіційних контактів з нинішньою кримською "владою", а також "припинити здійснення програм двостороннього співробітництва з Автономною Республікою Крим та містом Севастополь та тимчасово припинити діяльність по лінії можливо існуючих партнерських рамок".
Нагадаємо, санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.
Наприкінці грудня 2015 року Мінфін США посилив санкції, раніше введені проти громадян і юридичних осіб, причому, не тільки російських. Крім того, Мінфін ввів секторальні санкції проти значно ширшого переліку компаній.