UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українці довели, що війни виграє не техніка, а люди — експерт The Atlantic Council

Підготовка та методи управління українських військових зіграли ключову роль у тому, що Росії не вдалося досягти бажаного навіть за великої кількісної переваги.

Від самого початку повномасштабного вторгнення в Україну російська армія мала значну перевагу в кількості особового складу та озброєнні, але за пів року так і не змогла досягти своєї мети на полі бою. Рішення українського військового керівництва доводить, що війни виграють люди, а не техніка і кількісний чинник. Таку думку у розмові з Forbes висловив старший науковий співробітник Центру стратегії та безпеки імені Скоукрофта The Atlantic Council, полковник Джон Барранко.  

Американський експерт зазначив, що навіть попри величезну перевагу росіян у витратах на армію, це не допомогло їм ефективно використати наявні ресурси в Україні. За даними Барранко, у 2021-му Росія витратила на оборону близько $65 млрд, що більш ніж у 10 разів перевищує витрати України за той же рік. 

Полковник зазначив, що за пів року воєнних дій Україна чітко показала, наскільки важливими є підготовка та методи управління армією.

«З 1993-го Україна впроваджує американську модель: молодшому офіцерському та сержантському складу ставлять завдання, просто пояснюючи задум командира. Тактичні рішення вони ухвалюють на місці. Їх цьому навчають, формуючи культуру, у якій заохочується ініціатива. Такий відкритий підхід до роботи підвищує моральний дух. У російських збройних силах незалежні рішення ухвалюють лише старші офіцери. Саме тому в цій війні загинуло багато російських генералів. Російські дії дали передбачуваний результат: невдачі на полі бою та низький моральний дух», — заявив Барранко. 

Читайте також: У Зеленського розповіли, чим повинна закінчитися війна РФ проти України

Напередодні інший експерт заявив, що вторгнення Путіна в Україну зазнало повного краху через ігнорування базових принципів гібридної війни. 

Про перспективи завершення війни та глобальні процеси, які можуть цьому посприяти, читайте у статті Сергія Корсунського «Кінець війни в Україні: чи можна вже назвати дату».