UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські військові дали відсіч окупантам: у бойовиків відчутні втрати

Окупаційні війська десять разів порушили режим тиші, зокрема з артилерії та мінометів.

Бойовики російсько-окупаційних військ у суботу, 4 липня, десять разів обстріляли українські позиції в Донбасі із заборонених Мінськими домовленостями артилерії, важких мінометів, піхотної і снайперської зброї.

У районі Новотошківського на Луганщині окупанти тричі відкривали вогонь з артилерійських систем калібру 122 мм, мінометів калібрів 120 та 82 мм і автоматичних станкових гранатометів.

З мінометів різних калібрів противник обстрілював оборонців Оріхового та Кримського. Біля цих населених пунктів та поруч Катеринівки російські найманці також активно використовували гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети і стрілецьку зброю.

На Донеччині бойовики активізувалися по обіді: з гранатометів різних систем, кулеметів та стрілецької зброї вдарили неподалік Павлополя та Гнутового, з великокаліберних кулеметів, стрілецької і снайперської зброї – Пищевика. Один український військовий дістав поранення.

«Наші воїни такі нахабні дії без відповіді не залишили та застосували чергові вогневі засоби, після чого окупанти згорнули свою злочинну активність», - розповіли у пресслужбі штабу операції Об’єднаних сил.

Від початку доби 5 липня бойовики двічі порушили режим припинення вогню. На підступах до Павлополя на світанку відкривали вогонь з 82-х мм мінометів та великокаліберних кулеметів, поблизу Мар’їнки гатили з великокаліберних кулеметів.

Українські військові оперативно застосували чергові вогневі засоби, втрат з боку ЗСУ немає, ситуація на сході країни залишається контрольованою. У бойовиків минулої доби троє вбитих та троє поранених, свідчать дані військової розвідки.

Читайте також: Загострення в Донбасі: бойовики 20 разів відкривали вогонь, одного українського захисника поранено

На думку заступника міністра закордонних справ України Василя Боднара, Росія може вдатися до повномасштабного наступу на Україну. Причинами цього дипломат вважає внутрішню нестабільність в Росії, зокрема через невдоволення результатами голосування за зміни до Конституції, а також питання поставки води в окупований Крим.

За словами командувача Об’єднаних сил Сергія Наєва, у командування української армії немає даних про підготовку атаки, водночас зараз посилені усі види розвідки, від якої щодня надходить інформація.

Після легковажного розведення сил в Донбасі Кремль пішов у наступ, - під час пандемії коронавірусу, фактично, тільки збільшилася кількість атак і збройних диверсій, пише у своїй статті для ZN.UA директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.

Низка безперервних убивств українських військових на східному фронті набула безпрецедентно загрозливого характеру. З часів Іловайська й Дебальцевого – це новий пік, просто він за формою інший.

Як Україні використати коронавірусну паузу для зміцнення оборонного потенціалу країни, читайте у статті Валентина Бадрака «Оборонний потенціал країни: як його розвинути».