В українських школах почнуть використовувати електронні щоденники і класні журнали. Міністерство освіти і науки ввело в дослідну експлуатацію програмний модуль електронних щоденників і журналів закладів загальної середньої освіти, повідомляється на сайті відомства.
"Це державна розробка, над якою працювала команда Міністерства освіти і науки України. Е-журнал є однією з частин автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту, розробленого на базі Інституту освітньої аналітики. Використання електронних журналів і е-щоденників скоротить обсяг бюрократичної роботи. Також сервіс буде адаптований до роботи на будь-яких гаджетах", - зазначив міністр освіти Сергія Шкарлет.
За даними Міносвіти, доступ до електронних журналів і е-щоденників буде відбуватися за допомогою платформи.
На даний момент протестований інтерфейс, через який можна буде отримати доступ до різних сторінок: дані про учнів, розклад уроків, списки відвідування, домашні завдання. Вся інформація буде заповнюватися вчителями, а за допомогою логіна і пароля батьки і учні зможуть отримати до неї доступ.
"Розробники також подбали про безпеку. Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту, на базі якого будуть працювати електронні журнали та щоденники, має комплексну систему захисту інформації (КСЗІ) і відповідний сертифікат Державної служби спеціального зв'язку. Всі дані ретельно захищені, а доступ до них розмежований в відповідно до повноважень відповідальних працівників", - йдеться в повідомленні.
Через введення жорстких карантинних обмежень в Україні з 8 по 24 січня 2021, багато школярів після зимових канікул з 11 січня перейдуть на дистанційне навчання.
Як в Україні працює дистанційна освіта, з якими плюсами і мінусами щодня стикаються вчителі, школярі та їх батьки, читайте в статті Оксани Оніщенко «За дверима" дистанційки" " для ZN.UA.