UA / RU
Підтримати ZN.ua

Українські миротворці посадили гелікоптер на кратер діючого вулкану

Військові доставляли до кратеру Ньямлагіри вулканологів.

© Міноборони України
© Міноборони України
© Міноборони України
© Міноборони України
© Міноборони України
© Міноборони України
© Міноборони України

Військовослужбовці українського національного контингенту Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго забезпечили висадку групи вулканологів на кратер діючого вулкана Ньямлагіра, найактивнішого з усіх вулканів Африки. Про це повідомляє Міноборони.

Це вже не перша посадка на кратер українських миротворців. Військові забезпечують періодичне вивчення вулкана, проведення тестів та аналізів. Це дозволяє передбачити наступне виверження, а також знизити ризики для місцевого населення.

«На висоті понад три тисячі метрів екіпаж вертольоту Мі-8 зіткнувся з низкою труднощів. Посадку на крихку поверхню кратеру ускладнювали погодні умови. Хмарний покрив над вулканом помітно збільшувався, а швидкість пориву вітру становила 90 км/год» — повідомив командир вертолітного загону полковник Сергій Ващенко.

Після закінчення проведених вулканологами досліджень, екіпаж успішно повернувся до базового табору, завершивши ще одне завдання Місії ООН.

Читайте також: Вчені звинуватили вулкани в найбільшому вимиранні

Нагадаємо, що минулого року  сталося виверження єдиного активного вулканічного острову в Новій Зеландії. Без жертв не обійшлося. Зазначалося, що минулого разу вулкан активізувався 2016 року, але тоді мова йшла о короткочасному викиді попелу.