Прокуратура заочно оголосила підозру російському полковнику, який наказував імітувати розстріли мирних мешканців Конотопу Сумської області, повідомляє Офіс генерального прокурора.
"25 лютого 2022 року на в’їзді в с. В’язове військові РФ на організованому ними блокпості зупинили автомобіль. Застосовуючи фізичну силу, вони затримали водія та перевезли на сільськогосподарське підприємство. Там підполковник, щоб залякати затриманого, віддав підлеглим наказ начебто розстріляти його. Чоловіка змусили роздягнутися до спідньої білизни та тримали його упродовж 4-5 годин із кайданками на руках поруч із чорними поліетиленовими мішками, в яких, ймовірно, знаходилися тіла", - йдеться у повідомленні Офісу генерального прокурора у середу.
Обвинувачений разом зі своїми солдатами незаконно перетнув державний кордон України в Сумській області.
Згодом, як уточнюється у повідомленні, російські військові відпустили цього чоловіка.
28 лютого, за інформацією прокуратури, російські військові за такою самою схемою затримали ще двох місцевих жителів, які розвозили хліб.
"Підполковник наказав підлеглим одягти на них металеві кайданки та зав’язати очі. Утримували чоловіків на тому ж підприємстві. Затриманим, за вказівкою підполковника, систематично наносили удари прикладом зброї. При цьому в них вимагали дані про цивільних мешканців Конотопа з проукраїнською позицією, розташування військових Збройних Сил України у місті Конотопі та місця зберігання зброї. Лише 2 березня 2022 року затриманих відпустили", — інформують в Офісі генпрокурора.
Досудове розслідування проводиться слідчими районного відділу Конотопського поліції ГУ Нацполіції в Сумській області при оперативному супроводі Управління СБУ в Сумській області.
Бучу назвали другою "Сребреницею", а загадкова руzька душа під пісні Лепса попрямувала до Пекла. Найкращий день, який тепер може настати, — покарання воєнних злочинців. Включно з російськими генералами, котрі віддають накази, солдатами, що стріляють у мирних людей, пропагандистами й артистами, які співають і брешуть на підтримку кривавого режиму. Детальніше читайте про це та чому президент Зеленський повинен невідкладно підписати закон про ратифікацію Римського статуту у статті Інни Ведерникової "Розлюднення Росії. Хто і як документує звірства «руського міра» в Бучі".
Попри те, що Київ узяв на себе зобов'язання в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС ратифікувати Римський статут, українська влада досі цього не зробила. Чому? Як це може позначитися на міжнародному розслідуванні злочинів, вчинених російськими військовими в Маріуполі, Харкові, Херсоні, Бучі, Бородянці, Ірпені, Чернігові, Волновасі та багатьох інших українських містах і селах? Відповіді на ці та інші запитання — в інтерв'ю ZN.UA заступника генерального прокурора України у 2019–2021 роках Гюндуза Мамедова «Чому нашій країні необхідно ратифікувати Римський статут».