UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна зобов'язана до 2030 року скоротити викиди діоксиду вуглецю на 65% — постанова Кабміну

Шляхом декарбонізації і розвитку ВДЕ ми маємо намір зменшити викиди парникових газів до 35%

Дотримуючись прийнятого Україною Оновленого національно визначеного внеску в Паризькій хартії по клімату (НОВ2), Україна повинна до 2030 року скоротити викиди СО2 в атмосферу на 65% від рівня 1990 року. Такий рівень скорочення забруднення атмосфери зафіксовано постановою Кабінету міністрів України на позачерговому засіданні в п'ятницю. Про це повідомляє Green Deal.

«Кабмін затвердив Оновлений національно визначений внесок України в Паризька хартія. Шляхом декарбонізації і розвитку ВДЕ ми маємо намір зменшити викиди парникових газів до 35% від рівня 1990 року. Україна йде пліч-о-пліч з ЄС і США в боротьбі зі зміною клімату», — написав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на своїй сторінці в Твіттері.

Спочатку Україна брала на себе зобов'язання знизити викиди парникових газів на 40% до 2030 року, тобто до 60% від рівня 1990 року.

Показник скорочення викидів на 65% до 2030 року був отриманий виходячи з розрахунку, що в 1990 році викиди України з урахуванням землекористування та лісівництва склали 884 млн тонн. При цьому в 2019 році, згідно з кадастру, викиди CO2 склали 332 млн тонн — 37,6% від рівня 1990 року.

У пояснювальній записці до проекту розпорядження Кабміну вказується, що НОВ2 дозволить інтегрувати екологічні складові в оновлені стратегії розвитку держави, врахувати національні обставини розвитку економіки України при виконанні міжнародних зобов'язань, підвищити імідж України на міжнародній арені та в кліматичних переговорах.

У записці також зазначається, що НОВ2 посприяє залученню додаткових технологічних і фінансових ресурсів для модернізації та трансформації економіки на шляху реалізації Європейського «зеленого» курсу (European Green Deal) і пом'якшення наслідків зміни клімату.

Документ повинен бути поданий до Секретаріату Рамкової конвенції ООН про зміну клімату в рамках підготовки до 26-ї Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP-26), яка пройде 1-12 листопада в Глазго.

Читайте також: Байден хоче, щоб до 2030 року в США майже половина продаваних авто були електрокарами – Bloomberg

Раніше повідомлялося, що Європейський союз підтримує мету України щодо зниження викидів СО2. Згідно планів України, до 2030 року ми повинні скоротити кількість викидів на 65%. Це визначено Другим національно визначеним внеском України в Паризьку хартія.