Україна законтрактувала 45-47 млн вакцин від COVID-19. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час прес-конференції, передає Інтерфакс-Україна".
"У нас контрактів на 45-47 млн безкоштовних вакцин для населення України. Це максимальна кількість, яку можна було знайти за програмами, COVAX, окремою програмою прямих контрактів, наприклад, за контрактом з Pfizer на 20 млн доз", - сказав Зеленський.
Він також зазначив, що Україна вже провела більше 1 млн вакцинацій.
"Ми повинні зрозуміти, що провели 1 млн вакцинацій. При цьому ми не країна ЄС, ми не країна НАТО, ми не в пріоритеті країн ЄС з точки зору черг поставок вакцин. Прямі контракти з Індією і Pfizer були поза європейських програм, були на рівні складних домовленостей між компаніями і керівництвом України", - сказав він.
"Я вважаю, що дуже несправедлива ситуація в світі, у нас немає такого гучного голосу серед країн ЄС. Порівнювати відсоток вакцинованих несправедливо. Ми, незважаючи на те, що не в пріоритеті ЄС і НАТО, зробили більше вакцин, ніж деякі країни ЄС. Так, вони менше, але тим не менш", - додав Зеленський.
Президент також зазначив, що як тільки в Індії покращиться ситуація з захворюваністю, Serum Institute надасть Україні 10-15 млн доз вакцин.
Відзначимо, 20 травня Рада призначила новим міністром охорони здоров'я Віктора Ляшка.
Основний виклик Віктор Ляшко бачить в подоланні епідемії коронавірусу і її наслідків, які, за його словами, будуть супроводжувати нас мінімум п'ять років.
Щоб вирішити цю задачу новий міністр збирається, по-перше, нарощувати кількість вакцинованих. Як перші кроки Віктор Ляшко пообіцяв в свої перші 100 днів провести 10 млн вакцинацій (за нашими даними, президент від такої заяви напружився). А по-друге - за літо підготувати систему охорони здоров'я до реагування на інфекційні хвороби та епідемії. З 1 червня, за словами нового міністра, буде визначена мережа лікарень, які будуть приймати пацієнтів з коронавірусів і іншими інфекціями.
Також колишній головний санітарний лікар обіцяє збільшити в цьому році кількість профілактичних, скринінгових програм. Зокрема, серцево-судинних, онкологічних та інфекційних хвороб, туберкульозу, ВІЛ/СНІД. Також акцентує увагу на необхідності привести в порядок протоколи лікування.
Окремо він виділив питання контролю над якістю наданих медичних послуг.
У списку позначених новим міністром пріоритетів - забезпеченість ліками, оскільки сьогодні в організації цього процесу є збої і є проблеми, а також розширення програми реімбурсації.