UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна визнала «Амізон Макс» протиковідним препаратом. Єдина в світі

Роботи по дослідженню препарату належать виключно виробнику АТ «Фармак»

Рівень госпіталізацій при COVID-19 в Україні перетнув граничну карантинну позначку. Але поки в «червону» зону з 15 жовтня рішенням Комісії з ТЕБ та НС віднесена тільки Херсонська область. Харківська область — давно на межі. Однак там наближаються вибори. В таких умовах рішення щодо захисту населення приймаються в Україні дуже важко і довго.

Набагато легше проходять рішення про включення тих чи інших препаратів в список показаних при коронавірусу. Нещодавно таким став препарат вітчизняного виробника АТ "Фармак" "Амізон Макс". Зміни були закріплені в оновленій інструкції по застосуванню лікарського засобу та затверджені Наказом Міністерства охорони здоров'я №1922 "Про державну реєстрацію (перереєстрацію) лікарських засобів (медичних імунобіологічних препаратів) та внесення змін у реєстраційні матеріали" від 10 вересня 2021 року.

Роботи по дослідженню препарату належать виключно виробнику АТ "Фармак", що виглядає не дуже переконливо.

У січні 2021 року, згідно з заявами АТ "Фармак", "Амізон Макс" пройшов третю фазу клінічних досліджень. Головним дослідником виступила доктор медичних наук, професор Ольга Голубовська, а особою, відповідальною за вірусологічний аналіз — Алла Мироненко, доктор медичних наук, професор.

А вже у вересні 2021-го, після перереєстрації, "Амізон Макс" був віднесений до препаратів, показаним при середній тяжкості захворювання, викликаного COVID-19, в комбінації з базовою терапією. Попри те, що даних про четверту фазу клінічних досліджень препарату немає ніде, у формулюванні навіть не вказано — "для екстреного застосування". Як це було, наприклад, з відомим багатьом, включеним до протоколу лікування препаратом "Ремдесівір".

Наступним кроком, очевидно, стане внесення "Амізон Макс" в протокол?

У своєму листі АТ "Фрмак" прокоментувало ситуацію. Під листом підписалася директор Служби корпоративних комунікацій компанії Євгенія Піддубна.

Читайте також: В Україні тестують відразу чотири препарати для лікування COVID-19

Раніше повідомлялося, що в Україні дозволили проводити клінічні випробування ще одного препарату проти COVID-19.