UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна та Німеччина має різні підходи до "Північного потоку-2" – Зеленський

Президент України провів переговори з канцлером Німеччини.

Президент України Володимир Зеленський аісля зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцем заявив, що в України та Німеччини різні підходи до "Північного потоку-2", інформує "Інтерфакс-Україна".

"Ми обговорили ризики безпеки, пов'язані з "Північним потоком - 2". І тут у нас є деякі розбіжності в оцінці. Ми чітко розуміємо, що це геополітична зброя, і тому Україна потребує енергетичних гарантій та гарантій безпеки", - заявив Зеленський.

Президент України запропонував канцлеру ФРН розпочати стратегічний спільний діалог в енергетичній сфері.

"Важливо, щоб Німеччина стала гарантом продовження транзиту газу територією України", - додав глава держави.

Читайте також: "Північний потік-2" не буде запущено у разі вторгнення РФ в Україну – глава МЗС Британії

Раніше офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс в ефірі радіостанції National Public Radio заявив : "Я хочу донести гранично чітко: якщо Росія тим чи іншим шляхом вторгнеться в Україну, реалізація "Північного потоку-2" не зрушить з місця. Ми хочемо, щоб це було гранично Відомо".

Ентоні Блінкен заявив, що газопровід "Північний потік-2" все ще є важелем   впливу на Росію. Блінкен в інтерв'ю зазначив, що США виступають проти введення газопроводу в експлуатацію, оскільки він підриває енергетичну безпеку Європи.

Україна попереджає, що запуск Північного потоку-2 розв'яже руки Росії для повномасштабного наступу. Київ заявляє, що реалізація цього проєкту не знизить ціни на газ у Європі.