UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна повинна ратифікувати Римський статут – Кулеба

Водночас Дмитро Кулеба наголосив, що навіть зараз, коли статут не ратифікований, Україна визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

Україна має ратифікувати Римський статут, на основі якого працює Міжнародний кримінальний суд. Про це заявив український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час Instagram-ефіру з журналістом Вадимом Карп’яком.

«Однозначно треба ратифікувати, щоб усі ці забобони про те, що це якось зашкодить самій Україні, – це забобони і нічого більше», – заявив очільник МЗС.

Дмитро Кулеба зазначив, що сьогодні Україна, хоч і не ратифікувала Римський статут, але повністю визнає юрисдикцію МКС.

«І це теж не потрібно забувати. Тому всі, хто каже, що є якісь перешкоди для взаємодії України з МКС через те, що ми не ратифікували статут, – вони лукавлять», – зазначив міністр.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Dmytro Kuleba (@dmytro_kuleba)

Читайте також: Рада закликала країни-учасниці Римського статута виконати рішення МКС про видачу ордера на арешт Путіна

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт російського президента Владіміра Путіна та омбудсмена РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової за співучасть у викраденні дітей з України. Як наслідок, у 123 країнах, які ратифікували Римський статут, вони повинні бути заарештованими, після чого їх мають передати до суду.

Генпрокурор України Андрій Костін закликає заочно судити Путіна&Ко, аби винні за цю війну постали перед судом навіть за умов, якщо їх не затримають. Та є нюанс: МКС може переслідувати людей за воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид, але не за злочин агресії. Цю роль може виконати спеціальний трибунал для Росії, до створення якого долучилися вже щонайменше 32 країни світу.

Докладніше про те, як Міжнародний кримінальний суд і Україна повинні розслідувати тяжкі злочини, скоєні під час російської агресії - читайте у статті Володимира Кравченка «Чому нашій країні необхідно ратифікувати Римський статут».