До кінця поточного місяця Україна очікує поставки 1,5 млн доз вакцини проти коронавируса Covishield і 700 тис. доз вакцини Sinovac, в квітні Київ розраховує отримати 600-700 тис. доз ініціативи за механізмом ВООЗ COVAX і ще 1,2 млн доз вакцини Sinovac.,
Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в коментарі "Укрінформ".
"У нас найближчим часом є 1,5 млн доз вакцини Covishield, які ми повинні отримати згідно з контрактом до 31 березня. Є 700 тис. Доз вакцини Sinovac, які ми повинні отримати теж в березні цього року. У квітні ми повинні отримати інші вакцини Sinovac, 1,2 млн доз, ми повинні отримати близько 600-700 тис. доз ініціативи COVAX", - розповів міністр.
Також він зазначив, що в України є контракт на 10 млн доз вакцини Novavax, яку, за його словами, «ми почнемо отримувати в червні цього року».
Також Степанов додав, що протягом травня-червня очікуються поставки не менш 1,4-1,5 млн доз вакцини за механізмом COVAX.
Раніше завідувач відділом стратегії імунізації Центру громадського здоров'я МОЗ Олександр Заїка заявив, що перші поставки вакцини Pfizer/BioNTech в Україні очікуються у квітні.
Зазначимо, 117 тисяч доз препарату Україна має отримати у межах європейського механізму COVAX. Перші поставки очікувались у лютому, однак їх відтермінували.
Крім індійської Oxford/AstraZeneca (торгова назва Covishield), якою роблять щеплення зараз, Україна розраховує на отримання вакцин Pfizer/BioNTech і Novavax.
Також законтрактовані 1,9 млн доз китайської вакцини Sinovac, які, за словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, мали привезти до 6 березня. Однак розслідування НАБУ через можливу переплату під час закупівлі препарату майже не лишає шансів на те, що вакцина приїде до України.
Вакцинація в Україні триває з 24 лютого, однак за цей час Міністерству охорони здоров’я так і не вдалося вийти на анонсований рівень 10-11 тисяч щеплень на добу. У Києві 13-14 березня не зробили жодного щеплення, на що звернув увагу системний аналітик і автор ZN.UA Євген Істербін.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов и президент України Володимир Зеленський закликали пришвидшити темпи вакцинації. За даними ZN.UA, термін придатності вакцини спливає 23 червня, і Україна може не встигнути використати всі дози, з огляду на нинішні темпи вакцинації.
Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив низькі темпи небажанням українців вакцинуватись після нещодавно перенесеного ковіду або на тлі хронічних захворювань.
Наприкінці лютого до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії), і вже 24 лютого розпочалася вакцинація від коронавірусу.
Першими щеплення отримали медики та військові в зоні операції Об'єднаних сил. За перші п'ять днів вакцинації щеплення від коронавірусу зробили 3 141 людині.
Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я» у ZN.UA.