UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна наближається до «жовтої зони»: ZN.UA нагадує основні обмеження

Завдяки вакцинації від ковіду, вони будуть менш жорсткими, більшість закладів зможуть працювати.

В Україні зростає захворюваність на коронавірус. За прогнозами аналітиків Київської школи економіки (KSE), наша країна впритул наблизилася до виходу із «зеленої зони» карантину та переходу у «жовту». Сьогодні МОЗ подав уряду клопотання про посилення карантину за тиждень.

Ми підготували інфографіку, в якій нагадуємо, які обмеження діють у цій зоні карантину. Завдяки вакцинації від СOVID-19, цього разу вони будуть не такими жорсткими.

Як і в будь-якій іншій зоні карантину, у «жовтій» зберігається обов’язок носити маску в громадських місцях та дотримуватися соціальної дистанції 1,5 м.

ZN.UA

Масові заходи

Проведення масових заходів у цій єпідзоні обмежено. Їх неможна буде проводити на територіях та будівлях, де неможливо виконати умову «1 людина на 4 кв.м площі».

Водночас можливе проведення масових заходів без дотримання соцдистанції у разі, якщо всі учасники та співробітники матимуть негативні ПЦР-тести, будуть повністю вакцинованими або пройдуть перевірку експрестестами.

Кіно, розваги, спорт

Кінотеатрам у «жовтій зоні» дозволять працювати, але лише за умови наповненості залу не більш ніж наполовину. Спортзали та фітнес-центри зможуть працювати за умови «1 людина на 10 кв.м площі».

Водночас, вакциновані відвідувачі, які мають COVID-сертифікат, зможуть відвідувати кінотеатри, фітнес-зали та інші заклади без обмежень у кількості відвідувачів на квадратний метр. Зараз у МОЗ працюють над розробкою переліку преференцій для щеплених.

Своєю чергою професор Інституту фізіології імені О. Богомольця НАНУ Віктор Досенко виступає проти «пільг» для вакцинованих, адже ці люди продовжують бути переносниками вірусу.

«Якщо на стадіоні зберуться всі вакциновані – ну, ок, вони з великою імовірністю не захворіють. Але передадуть один одному вірус і принесуть його до інших людей. Тому з привілеями для вакцинованих велике питання», - наголошує патофізіолог.

Навчання

За умови повної вакцинації 80% персоналу (усіх працівників, а не лише вчителів), зможуть працювати і школи. Учнів решти шкіл і дитсадків чекає дистанційне навчання.

За даними Міністерства освіти і науки України, перед початком навчального року повністю вакциновані від коронавірусу 29% колективів шкіл, принаймні одну дозу вакцини отримали близько 41% працівників закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

За нашими даними, в Одеській області вакциновано 45%, у Вінницькій – 51%, Рівненській – 54%, Черкаській –70 %, Закарпатській – 54%, Полтавській – 50%, Чернівецькій – 44,2%, Києві – 48% співробітників.

У Харківській області вакциновано 40,5% працівників шкіл ( двома дозами – 26,5%), Донецькій області – одну дозу отримали 50%, дві дози – 18%, Миколаївській – 48% (двома дозами – 34%).  

Читайте також: Одна з областей України перебуває за крок до «помаранчевої» карантинної зони

У світі поширюється новий, більш заразний штам коронавірусу «Дельта». У ВООЗ фіксують початок нової хвилі пандемії. В Україні штам «Дельта» офіційно «з'явився» лише 23 червня. За словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, штам «Дельта» починає поширюватися і всередині країни, а не лише ввозитися з-за кордону.

Статистика захворюваності на коронавірус свідчить про наближення нової хвилі епідемії в Україні. У відповідь на запитання ZN.UA очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів, як його відомство готується протидіяти новому штаму.

Звідки прийшла «Дельта», чого бракує для боротьби зі штамом і як підготуватись регіонам, читайте в інтерв’ю Алли Котляр з головним санітарним лікарем Херсонщини Юрієм Ромаскевичем у ZN.UA.