UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна на першому місці рейтингу прозорості публічних закупівель

На другому місці Молдова, на третьому Колумбія, а найгірший результат у Таджикистану.

У п'ятницю, 14 серпня, стало відомо, що українська система публічних закупівель посіла перше місце в Transparent Public Procurement Rating (рейтингу прозорості публічних закупівель).

Про це повідомляється на сайті автора дослідження - інститут розвитку свободи інформації (IDFI, Грузія).

Українська система публічних закупівель набрала 97,05 балів зі 100 можливих.

На другому місці-Молдова (92,81 бала), на третьому - Колумбія (91,77 бала). Найгірший результат у Таджикистану - 37,88 балів.

У 2019 році Україна посіла друге місце (86,26 балів) програвши Молдові. У період 2016-2017 років Україна очолювала рейтинг.

Читайте також: Локалізуймося, бо ми того варті

Рейтинг проводить Institute for Development of Freedom of Information спільно з партнерськими організаціями. Він оцінює законодавство держзакупівель і прозорість процесів за 64 показниками. Спочатку рейтинг охоплював тільки європейський і азіатський регіони, тепер до нього входять 39 країн світу.

У дослідженні наголошується, що за останній рік в Україні відбулася низка позитивних змін у сфері держзакупівель. В першу чергу це прийняття в новій редакції Закону" Про державні закупівлі", Закону" Про протидію корупції " і запуск онлайн-моніторингу держзакупівель Держаудитслужбою.

Публічні закупівлі є вигідними бізнес-операціями між постачальниками та бюджетними установами, і кожен потенційний постачальник робить все можливе, щоб перемогти. Іноді способи перемоги не цілком легітимні, і те, що в ідеалі має бути вигідним для держави або громади, насправді виявиться корисним тільки для певних осіб, пише Олександр Фефелов.

Нагадаємо, з початку запуску системи публічних закупівель пройшло більше року. Чи досягнуті цілі, що ставилися перед розробниками і користувачами системи ProZorro? Детальніше у матеріалі Наталії Петрової "ProZorro: прозора корупція?".