На розгляд Верховної Ради подали законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". У документі змінили статті про друковані ЗМІ та книговидання. Документ підписали 76 народних депутатів.
Так, у тексті законопроекту йдеться про те, що розповсюдження за передплатою друкованих засобів масової інформації іноземними мовами допускається за умови можливості підписки на це ж видання українською мовою.
Також згідно з проектом закону, у всіх місцях продажу газет і журналів має бути не менше 50% назв видань державною мовою.
Видавців книг зобов'язали випускати не менше половини продукції протягом року українською. Держава має право обмежувати ввезення в Україну книг іноземною мовою.
Законопроект №5670 "Про державну мову" передбачає захист української мови і передбачає вільне володіння мовою посадовими особами України, а також введення квот мовлення в ефірі телерадіокомпаній та зростання україномовних ЗМІ.
Законопроект вводить штрафи і більш серйозне покарання за невикористання української мови в прописаних випадках і приниження державної мови відповідно.
7 червня Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики запропонував відправити на доопрацювання законопроект про мовні квоти в друкованих ЗМІ. Голова комітету Вікторія Сюмар зазначила, що в законопроекті не передбачений механізм контролю над дотриманням закону.
Верховна Рада встановила 75%-ві мовні квоти на телебаченні. Згідно із законом, у загальному тижневому обсязі мовлення телерадіоорганізацій загальнонаціональної та регіональної категорії мовлення частка передач та/або фільмів державною мовою має становити не менше 75% у кожному з проміжків часу між 07:00 і 18:00 і між 18:00 і 22:00. Для місцевих телеканалів квота знижена до 50% у цей же період часу.
У листопаді 2016 року вступили в силу мовні квоти на радіо. Закон зобов'язує радіостанції транслювати державною мовою не менше 35% від загального обсягу пісень протягом доби, в тому числі не менш 35% від обсягу пісень у кожному проміжку часу з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00. При цьому на радіостанціях, де частка пісень на офіційних мовах Європейського Союзу становить не менше 60% від загального обсягу, обов'язкова квота українських пісень знижується до 25%.