UA / RU
Підтримати ZN.ua

У вступній кампанії-2019 по кількості заяв лідирують п'ять вишів

Абітурієнти подали вже півмільйона електронних заяв.

У розпалі вступна кампанія до вишів. Міністерство освіти і науки оприлюднило попередні цифри того, скільки абітурієнтів подали заяви до вищих навчальних закладів, які університети обирали найчастіше.

Вступники подали до внз вже понад півмільйона електронних заяв, зараз в ТОП-5 обраних ними закладів - 3 столичних і 2 львівських університети. Створено 154 332 електронних кабінети, з них майже всі активовані - це понад 96% від очікуваного в цьому році кількості.

Про це свідчать дані, опубліковані на сайті МОН.

Це дані станом на ранок 15 липня за підсумками другого тижня вступної кампанії. Вона розпочалася 1 липня, коли відкрилася можливість реєструвати електронні кабінети, а з 10 липня стартував прийом заяв у вузи.

зокрема, вступники подали 504 333 електронних заяви. Найчастіше вони вибирали:

• Київський національний університет ім. Шевченка - майже 20 тис заяв;

• Львівський національний університет ім. Франко - майже 19 тис;

• Київський національний торговельно-економічний університет - трохи більше 17,5 тис;

• НТУУ "Київський політехнічний інститут ім. Сікорського "- майже 16,5 тис;

• НУ "Львівська політехніка" - трохи більше 15 тис.

На гарячі лінії МОН та Інфоресурса (технічний адміністратор ЄДЕБО, де вступники реєструють кабінети) за два тижні кампанії надійшло понад 11,7 тис. дзвінків від абітурієнтів та їх батьків. Також отримано понад 8,2 тис. електронних звернень. Всі вони оперативно обробляються фахівцями МОН та сайту Інфоресурс.

Найчастіші питання - про реєстрацію електронних кабінетів і подачі заяв, виставлення та скасування пріоритетів, виявлення помилок у документах про освіту, пільги, вступ з Криму і Донбасу тощо.

Приміром, часто вступники намагаються подати заяви на ті спеціальності, куди не мають необхідних сертифікатів ЗНО. Система не пропускає такі заяви. Щоб уникнути цієї проблеми, вступникам потрібно спочатку дізнатися, сертифікати ЗНО з яких саме предметів потрібні для вступу на обрану ними пропозицію. Зверніть увагу, що набір сертифікатів на основну та небюджетну конкурсні пропозиції може відрізнятися. Також вступник може подавати сертифікати не тільки цього року, а й 2018-го та 2017-го в будь-якій зручній йому комбінації. За 2017 рік не приймаються лише оцінки ЗНО з іноземних мов.

МОН також попередив, що в разі виявлення помилок у документі про базову або повну загальну середню освіту вступники можуть реєструвати електронні кабінети та подавати заяви до вишів, не чекаючи виготовлення дубліката.

Раніше в МОН також роз'яснили, скільки заяв можна подати на бюджет і контракт, як виставити пріоритетності та чи можна їх змінювати.

Обсяг державного замовлення на технічні спеціальності у вищих навчальних закладах може бути збільшений. Проект постанови вже підготовлено, прораховано і передано МОН на розгляд вищих органів влади.

Міністерство освіти і науки підготувало проект постанови про обсяг держзамовлення у вищі навчальні заклади. У цьому році збільшено держзамовлення на технічні спеціальності.