За результатами оцінювання першої тисячі суддів з 735 суддів, на думку ВККС, лише 26 не відповідають вимогам добропорядності, тоді як 709 суддів пройшли оцінювання успішно. Доля ще 169 суддів вирішиться пізніше (дані від ВККС на 5 червня 2018 р.). Таким чином, у ВККС не було претензій до доброчесності 96% суддів, з якими вона провела співбесіду.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Галина Чижик, координатор Громадської ради доброчесності. За її словами, щоб ця цифра не була такою страшною, ВККС звернулася до маніпуляцій. В середині травня українські медіа облетів реліз, що 10% суддів провалили оцінювання. Для отримання такої цифри ВККС взяла в розрахунок навіть тих суддів, які не проходили співбесіду і чию доброчесність ВККС не перевіряла. Разом з тим, говорячи про результати оцінювання суддів, ВККС при розрахунках просто відкинула півтори сотні суддів, яких поставила на паузу, але більшість яких, поза всяким сумнівом, згодом успішно переатестує.
"Якщо ж 96% українських суддів гідні займаних ними посад, то чому Україна лідирує за кількістю звернень до Європейського суду з прав людини? Результати останнього соціологічного опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" 19-25 травня, показали, що лише 0,5% опитаних українців вважають роботу судів задовільною, а 3,3% - швидше задовільною", - підкреслює експерт.
Детальніше про проблеми з оцінюванням суддів читайте у статті Галини Чижик "Останній шанс судової реформи" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".