UA / RU
Підтримати ZN.ua

У військовополоненого моряка Сороки поранена рука досі не відновлюється - адвокат

За словами адвоката, лікарі безвідповідально ставляться до стану Василя Сороки.

Українського військовополоненого моряка Василя Сороку, якого разом ще із 23 українцями ФСБ РФ захопила в Керченській протоці, відвідав адвокат Сергій Бадамшин. Настрій у Сороки бойовий, але поранена рука не відновлюється і болить, написав захисник на своїй сторінці у Facebook.

"Сьогодні відвідав військовополоненого Василя Сороку. Настрій бойовий і позитивний. А завдяки процесу в Лефортовському суді настрій став ще позитивнішим. Каже, "якщо я не можу змінити те, що відбувається, то можу змінити ставлення до подій". Поранена рука так і не відновлюється. Болить. Набряк не спав. Залишилися осколки", - написав Бадамшин.

За його словами, лікарі ставляться до стану українського моряка безвідповідально. Адвокат пояснив, що незважаючи на неодноразові звернення, медики до цих пір не дали рекомендацій щодо реабілітації та відновлення пораненої руки. При цьому медичну документацію також не надають.

"Потрібно обстеження, вирішення питання щодо операції та реабілітації. Так, тут Василю пояснили в СІЗО, що телевізор в камеру не дають через відмову співпрацювати з операми ФСБ. На що я його тільки привітав, тому що вважаю російське телебачення витонченим видом тортур", - підсумував Бадамшин.

Раніше Лефортовський суд Москви продовжив арешт до квітня всім українським військовополоненим морякам, яких захопили в Керченській протоці.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяця заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб". Згодом українських моряків вивезли до Москви.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".