UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Верховній Раді запалили ханукальні свічки: фоторепортаж

В українському парламенті відбувся вечір, присвячений святу Хануки.

Україна виконала всі вимоги для отримання кредиту

У Верховній Раді України відбувся вечір, присвячений юдейського свята Ханука. У п'ятницю, 20 грудня, в будівлі українського парламенту запалили ханукальні свічки.

Цього дня Верховну Раду відвідали посол Держави Ізраїль в Україні Джоел Ліон, головний рабин Києва, посланник Любавицького ребе Йонатан Маркович і почесний консул Ізраїлю Олег Вишняков.

У заходах також брали участь члени парламентської фракції "Слуги народу" Данило Гетманцев і Олександр Куницький, а також інші народні депутати.

Святкування Хануки цього року почнеться при заході сонця в неділю, 22 грудня, і завершиться в понеділок, 30 грудня.

Юдеї святкують Хануку з II століття до нашої ери у пам'ять про очищення Єрусалимського Храму, який осквернили язичники.

Тоді Іудея була провінцією Сирії, якою правил Антіох IV Епіфан з династії Селевкідів. Він намагався силою долучити підвладні народи до еллінської культури і релігії. Читання Тори і дотримання юдейських традицій було під забороною. У 167 році до нашої ери в Єрусалимі спалахнуло повстання, після того як храмове начиння, включаючи золоту Менору, вивезли до Сиріъ. Через три роки повстання закінчилося перемогою юдеїв.

Першим ділом вони почали наводити лад у Храмі, який був брудним і занедбаним. Його вичистили і приступили до освячення, одним з етапів якого було запалювання Менори (храмового світильника). Однак у цей момент з'ясувалося, що в храмі зберігся лише один маленький глечик з олією, якої могло вистачити щонайбільше на добу горіння. Приготувати нову олію можливо було не швидше, ніж за вісім днів. Тим не менш, вирішили запалити Менору, і тоді сталося диво: вогонь горів протягом восьми діб.

У пам'ять про це встановлено свято Ханука. Вісім святкових днів у школах та будинках євреїв запалюються свічки в спеціальних світильниках - ханукіях. Спочатку запалюють одну щодня додають по свічці.

Єврейські сім'ї влаштовують гуляння з смаженими на олії оладками і пончиками, а також молочними стравами. Дітям, які в цей час грають з чотиристороннім ханукальною дзигою, прийнято дарувати невеликі суми грошей, частину з яких вони витрачають на благодійність.